Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mieheni fetissit ahdistaa

Tiedän ettei kummankaan osapuolen ole tässä suhteessa pakko suostua mihinkään mitä ei halua. Siitä huolimatta itseäni jäi ahdistamaan kun mieheni kertoi kuinka nauttisi katsella minun olevan avuttomana jonkun metallisen koneen panemana. Miten itse suhtaudutte partnereidenne fantasioihin/fetisseihin? Entä mitä mieltä olette pornon katselusta yhdessä?
115735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kaikilla meillä on jos jonkinlaisia fantasioita ja haaveita. Se on jo paljon, että uskaltaa kertoa niistä ja ehdottaa niitä.

Exän kanssa katseltiin jonkinverran pornoa yhdessä. Yleensä sitä kesti sellanen kymmenen minsaa max... loput voi arvata.

Itse ehdottelin millon mitäkin uutta kivaa, ihan kokeilumielessä ja myöhemmin hän sanoi, että sain hänet suostumaan sellaisiin juttuihin, joihin ei kenenkään muun kanssa olisi ryhtynyt.

Jos hän taas ehdotteli jotain, niin mietin asiaa hetken tai esim. yön yli ja kerroin että pidinkö ajatuksesta/haluanko kokeilla vain en.

Tietenkään ihan kaikkeen en suostunut, esim. kimppakivaan hänen kaverin kanssa etc.

Itseänikin kiinnostaa (ja kiihottaa) ajatus olla koneen panemana, mies katselisi vieressä. Fantasiana se on varmasti ihan jees mutta... ehkä voisin jopa kokeilla sellaista. Ei sitä tiedä.

Äänestä

Metallisen koneen panemana? Onks se katellut liikaa Shinya Tsukamoton leffoja, kuten esim "Tetsuo"? Voin myöntää että minuakin kyllä kiihottaa enemmän neito avuttomana kuin kaikkeen kykenevä soturitar Xena. (joka tosin on myös aika hyvä). Ja pornon katsomisesta: ite en hirveesti välitä, mut tyttökaveri pakottaa imuroimaan pornoa PirateBaystä tai mistä milloinkin

Äänestä

Tärkeintä on nyt ettet ahdistu tai masennu tästä ehdotuksesta enempää. Hyvä, että uskalsit kirjoittaa asiasta tänne foorumille.
Seuraavaksi sinulla on edessä uusi keskustelutuokio miehesi kanssa. Miehesi täytyy ymmärtää missä sinun rajasi kulkevat. Panokone fetissi on nykyään lähes valtavirtaa yhä hurjemman netti- ja videotarjonnan takia. Näin miehenä myönnän itsekkin, että alistuvaa tyttöä on mukava katsella - tiettyyn rajaan asti.
Kirjoitin tähän vastauksen, koska itsellänikin on *eräs* fetissi, jonka toteuttminen ja josta puhuminenkin vaimon kanssa on vaikeaa. Ymmärrystä siis tarvitaan molemmin puolin.
Onhan siis parisuhteenne tärkeämpi kuin nämä fetissit ja haluathan oppie tuntemaan miehesi peremmin?

Äänestä

Kyl mää ottaisin eron heti , en hetkeekään
funtsis. Tollanen ukko on törkee , eihän sitä
yölläkään uskaltais silmää ummistaa. Kuka tietää
mimmosen puimakoneen se työtää sun perseeseen ku
nukahdat, sit olet pillu päreinä ensikodis
parsittavana. Karmee äijä joten laita kirrätyk-
seen tai ongelmajatöksiin. ON se ihan kauhee.

Äänestä

Mistähän tuollaisia metallisia panokoneita saa? Alkoi kiinnostamaan kovasti. Taitaa olla mielikuvituksen tuotetta. Vielä.

Äänestä

Musta ois aika kiusallista. Kun toi pornonkatselu on lähinnä kun on yksin ja vetää käteen, en oikein näe siinä mitään ideaa jos on naisseuraa ja voi livenäkin leikkiä. Pari kertaa onn muijan kanssa pornoa katsonut ja aina se tunnelma on ollut enemmänkin kiusallinen.

Äänestä

sairas.

Äänestä

outoa etta sinua ahdistaa se, etta miehesi ajattelee sinun saavan tyydytyksen, siis hyvaa oloa. luulisi ettei silla ole merkitysta miten sina nautit hanen seurassaa, ja jos han nauttii siita etta saa katsoa sinun nauttivan, eiko se ole ihan ok?

meilla harrastetaan aika ajoin ihan tavallista kumiasuissa panoa, kumpikin on otettu siita ja se on hauskempaakin kuin ihan ilman, hauskuus onkin asian tarkein puoli ja sita kaikenlaiset lisalaitteet jaasut tuo hommaan. joka nyrpistaa nenaansa sellaisille, voisi tutkiskella kuinka tiukalla se oma pippo onkaan. vertauksena se, etta makkaran paalle ei sinappia laiteta! se on syotava sellaisenaan, ja kahviin ei sitten sokeria eika kermaa!

Äänestä

Ihan mukavaa että tämäkin (fetissi) foorumi on olemassa, mutta täytyy olla
todellinen fakiiri, että täältä saa suodatettua ne kunnolliset ohjeet ja palautteet.
Suurin osa foorumin käviöistä tuntuu olevan ihan pihalla fetissien suhteen ja
kirjoittelee mitä sattuu. Osa kirjoittajista on aitoja sekä asiasta kiinnostuneita
ja loput yrittää pelkästään provosoida toisia.
Lisäksi kummastelen vähemmän suvaitsevien tyyppien kirjoituksia tällä foorumilla.
Jos aiheena on seksuaalisuus ja fetissit, niin mielestäni on kohtuutonta mennä
taivastelemaan miten kummallisia ja sairaita "ne muut" voi olla. Olemme kaikki
erilaisia, sairaita tai terveitä ja meillä on taipumusta erilaisiin asioihin.

Tässä sinulle pieni testi ja mieti missä kohtaa kulkee sinun rajasi...
(Tässä ei nyt ole herkimpien lukijoittemme takia mitään ihmeellistä, mutta pääsette
ajatukseen kiinni).
1. Olen mies ja pidän naisista. 2. Koska pidän naisista, nautin rakastelusta
heidän kanssaan. 3. Esileikin aikana haluan imeä naiseni varpaita. 4. Haluan aina
myös peppuseksiä. 5. Joskus haluan sitoa naiseni silmät silkkihuivilla rakastelun
ajaksi. 6. Voisin myös sitoa hänen kädet ja jalat sängynpäätyihin ja kiusoitella
ennen yhdyntää. 7. Kun nainen on sidottuna, strippaan ja masturboin hänen nähden.
8. Käytän masturboidessani kumikäsineitä. 9. Pakotan hänen nilemään spermani.
10. Laitan naiselle suukapulan ja nänninnipistimet. 11. Piiskaan hänen reisiään,
vain senverran että saadaan iholle tervettä punaväriä. 12. Puen itselleni
kaasunaamarin. 13. Annan kumppanilleni kultaisen suihkun. 14. Kytken naiseni
panokoneeseen, joka työntää rytmikkäästi dildoa hänen pilluun ja peppuun.
15. Otan häneltä suukapulan pois ja nain häntä suuhun samalla kun katselen
miten kone hoitaa hänen pilluaan. 16. Laitan naiseni sidottuna häkkiin odottamaan
suraavaa panoa.

Äänestä
  • Eihän tämä mikään gallup oikeasti ollut, mutta minulla raja on tuossa kohtien 8 ja 9 välissä. Kohtaan 11 voisi tehdä pikku hyppäyksen, miksei myös 12.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2309552079 kirjoitti:

Tiedän ettei kummankaan osapuolen ole tässä suhteessa pakko suostua mihinkään mitä ei halua. Siitä huolimatta itseäni jäi ahdistamaan kun mieheni kertoi kuinka nauttisi katsella minun olevan avuttomana jonkun metallisen koneen panemana. Miten itse suhtaudutte partnereidenne fantasioihin/fetisseihin? Entä mitä mieltä olette pornon katselusta yhdessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu