ihan lyhyesti;JEESUS ON EDELLEEN HERRA,VAIKKA VUOSI VAIHTUU!NYT ON HYVÄ AIKA OTTAA PELASTUS VASTAAN,JEESUKSEN SOVINTO JA LUNASTUS ON SUAKIN VARTEN VOIMASSA TÄNÄKIN VUONNA,AAMEN.
hyvää tätä vuotta tännekin!!!
12
357
Vastaukset
- aksu521.......................
ihan lyhyesti : lyhyesti;JEESUS ON EDELLEEN VÄLINPITÄMÄTÖN,VAIKKA VUOSI VAIHTUU!
HYVÄ AIKA OTTAA EROAKIRKOSTA.FI KÄYTTÖÖN,JEESUKSEN SODANSALLIMINEN JA LASTEN SAIRAUDET VAIVAA, ON SUAKIN VARTEN VOIMASSA TÄNÄKIN VUONNA EROAKIRKOSTA.FI,AAMEN
KANNATTAA EROTA, KUN SODAT EI LOPU JA TAUDIT TALTUTU,AAMEN.- uudestisyntynyt kristitty
Jeesuksesta parempaa tietoa. Tuosta olen samaa mieltä, että kannattaa erota kirkosta, itsekin olen niin tehnyt. Luterilaisessa kirkossa on nimittäin vallalla munaton ihmismielistely, pelkäävät ihmisiä lähes yhtä paljon kuin ateistit. Eivät uskalla sanoa ihmisille, että sinun pitää tehdä parannus, etteivät loukkaisi ihmisiä.
- erota kirkosta..
..mutta se ei merkitse sitä, että eroaa Jeesuksen yhteydestä. Olen itsekin eronnut vuosia sitten epäraamatullisesta kirkkolaitoksesta, porttokirkosta.
>>JEESUKSEN SODANSALLIMINEN JA LASTEN SAIRAUDET VAIVAA, - ei lopu,loppuu
>>KANNATTAA EROTA, KUN SODAT EI LOPU JA TAUDIT TALTUTU,AAMEN.
- Uskis
ei lopu,loppuu kirjoitti:
>>KANNATTAA EROTA, KUN SODAT EI LOPU JA TAUDIT TALTUTU,AAMEN.
Aksu onkuin AK-SU -rynkyn luisti.
Siis suu heiluu molempiin suutiin, eli takki kääntyy minuteissa päinvastoin?
kannattaako edes uskoa, kun noin käänytyy AKSUN mielipide toisinpäin? Uskis kirjoitti:
Aksu onkuin AK-SU -rynkyn luisti.
Siis suu heiluu molempiin suutiin, eli takki kääntyy minuteissa päinvastoin?
kannattaako edes uskoa, kun noin käänytyy AKSUN mielipide toisinpäin?rekatulla nimimerkillä,että silleen
- rahoittua, lopettaa
huutaminen ja miettiä asioita järkevästi. Miltä kuullostaisi rikostutkinta uskonnovapauslain rikkomisesta, parahin aksu521:
http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990731?sea rch[type]=pika&search[pika]=perustuslaki
11 §
Kukaan ei ole velvollinen osallistumaan omantuntonsa vastaisesti uskonnon harjoittamiseen- uudestisyntynyt kristitty
oikeus ilmaista vakaumus.
- aika...
tehdä uudenvuodenlupaus: opiskella lakien sisältöjä ja jättää lakien vääristeleminen omaksi eduksi, sekä kerrata Suomi24:n säännöt, parahin uskonnonharjoittamisesta mitään tietämätön nikki.
11 §
Uskonnon ja omantunnon vapaus
Jokaisella on uskonnon ja omantunnon vapaus.
Uskonnon ja omantunnon vapauteen sisältyy oikeus tunnustaa ja harjoittaa uskontoa, oikeus ilmaista vakaumus ja oikeus kuulua tai olla kuulumatta uskonnolliseen yhdyskuntaan. Kukaan ei ole velvollinen osallistumaan omantuntonsa vastaisesti uskonnon harjoittamiseen.
12 §
Sananvapaus ja julkisuus
Jokaisella on sananvapaus. Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä. - pykälä ohi
aika... kirjoitti:
tehdä uudenvuodenlupaus: opiskella lakien sisältöjä ja jättää lakien vääristeleminen omaksi eduksi, sekä kerrata Suomi24:n säännöt, parahin uskonnonharjoittamisesta mitään tietämätön nikki.
11 §
Uskonnon ja omantunnon vapaus
Jokaisella on uskonnon ja omantunnon vapaus.
Uskonnon ja omantunnon vapauteen sisältyy oikeus tunnustaa ja harjoittaa uskontoa, oikeus ilmaista vakaumus ja oikeus kuulua tai olla kuulumatta uskonnolliseen yhdyskuntaan. Kukaan ei ole velvollinen osallistumaan omantuntonsa vastaisesti uskonnon harjoittamiseen.
12 §
Sananvapaus ja julkisuus
Jokaisella on sananvapaus. Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä.oikeuslaitoksessa. Esim. ateisti sananvapauden nimissä menee kesken messun kirkossa kailottamaan faktaa, niin johan sakkoa saapi.
Uskovaisia eivät koske samat lait kuin muita, tämä palsta on loistava esimerkki yhdessä evlut kirkon propagandan kanssa, mikä tulee postilaatikkoon halusit tai et.
Kirkko ja Me -lehden väkisin kotiinkanto on kirkon mukaan eduskunnan oikeusasiamiehen tutkittavana.
- Atte Ateisti
Painu Aksu vittuun.
Uudenvuodenaatto ja -päivä ovat muuten niitä harvoja vapaita juhlapäiviä, joihin ei ole ympätty "kristillistä" sisältöä.
Siis kun meidän ateistien kuuluisi olla uskiksen mielestä jouluna töissä, niin uudenvuodenpäivänä kuuluisi uskisten raataa.
Alkaneena vuonna 2008 kirkosta tulee muuten eroamaan entistä enemmän väkeä. Mainosmies Aksu vain auttaa tätä asiaa. - Nakki
Eikö ateisteille anneta edes tämän vertaa uskonnonvapautta? Aksu, et viittis olla tuputtamas tuota jeesuksen ilosanomaa kun kuitenkin ketään se ei kiinnosta? Typottaminen ja Capslock-päällä kirjoittaminen ei ainakaan anna yhtään älykkäämpää kuvaa sinusta tai edustamastasi aiheesta. Kunnioita uskonnonvapautta, kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512274- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471339Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31800Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
