Siinä kappaleita jotka luotaavat syvään kansan tuntoja. Työttömyyden kuvaamista. Selviytymistarinoita ja uutta alkua. Kappaleet :Tuija ja Talkkari, Pyykkitupavuoros viimeinen, Rantasen Warre, Kaksi lensi yli konepellin, Ei oo luottoo, Haimakin vinkuu ja syksy on. Todella tunnelmallista ja suomalaiseen makuun melankolista.
Loirikin tekee Inari-levyn jäkeen , levyn nimeltä LAJO
Taattu menestys
3163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siinä on kivan nimiset biisitkin. Suoraan tosielämästä. Kunhan ilmestyis pian kauppoihin tuo uutuus. Siinä lienee taas niitä huilusoolojakin. Ne pistää ihan niskakarvat vipattaan
Se on varmaa myyntiä, Ploirin musiiki. Ja Eriksoni on kans semmone kansan rivien tulkki. Paremman näköne vaan ku Ploiri.
Mikä kumma ihmisiä vaivaa. Lajo on asuinpaikka ihan siinä missä muutkin. Olen viihtynyt valtavan hyvin. Harmittamaan laittaa ainainen lajon pitäminen suurennuslasin alla. tulkaa itse katsomaan tänne niin toteatte , että ihan tavallinen paikka on kyseessä. Viihtyisämpi vaan.