USKOVATKO ATEISTIT KUMMITUKSIIN

HUHUHUHU KUMMITTELEN SUOMI24:N SISÄLLÄ. JOS ET USKO MINUUN NIIN MINÄ SYÖTÄN SINULLE KUUSTOISTA VUOTTA VANHAA TOBLERONEA
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vetoa että seurasta löytyy kavereita, joilla on 'kovempi kokemus/tausta' ku sulla.

Kysymys ei ole siitä, kysymys voisi vaikka olla siitä, että kuinka toimit toblerone perseessäni kun joku tänne tulee ensimmäistä kertaa.

Äänestä

kuultuna, lienet helmipöllö, vai mitä? Huua, huua! Ei tarvii syödä ikivanhaa suklaatia, eihän?

Äänestä

Ateismi ei ota kantaa mihinkään muihin uskomushahmoihin kuin jumaliin, joihin ateisti ei usko. Kummituksiin tai tonttuihin joku ateisti voi uskoa (kunhan tuollaisille hahmoille ei anneta jumalallisia ominaisuuksia). Tosin on kohtalaisen epäloogista mielestäni uskoa ylipäätään mihinkään todisteettomaan hahmoon ja jos ateistit ovat tämän todenneet jo jumalien kohdalla, niin varmasti monet toteavat sen myös kummitusten ja tonttujen osalta. Itse ainakin olen ateisti, atonttuisti sekä akummituisti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


PEPPERIN HAAMU kirjoitti:

HUHUHUHU KUMMITTELEN SUOMI24:N SISÄLLÄ. JOS ET USKO MINUUN NIIN MINÄ SYÖTÄN SINULLE KUUSTOISTA VUOTTA VANHAA TOBLERONEA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu