Nyt monikultturistit ymmärtää taas kuinka ihkuja tuomioita jaetaan kulttuurillisesti rikkaissa maissa,OOH IHKUJA JA JÄNNITTÄVIÄ TAPAHTUMIA huutaa hysterian kourissa ymmärtäjät.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200801027042055_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200801027042055_ul.shtml
Vastaukset 18
Vanhimmat
Yhteiskunta koostuu ihmisistä, varsinkin kun ihmiset eivät pyri vastustamaan yhteiskuntaa.
sharia lain mukaan ne joille se uskontoon ja kulttuuriin kuuluu. Ei Suomen pidä olla paikka, jonne voi paeta kotimaansa lakeja. Varkaalta käsi poikki jos on muslimi, jne.
Ei meillä suomalaislla ole oikeutta estää muslimien lain toteuttamista, päinvastoin. Samoin heille pitää toteuttaa lähtömaan sosiaaliturvaa ja terveydenhoitoa. Myös asuminen on saatettava samalle tasolle, majasta tulleelle maja ja teltasta tulleelle teltta ja veden saa lähimmästä ojasta. Muuten me riistämme heidän identitettiään, hidän syntymäoikeuttaan omaan kulttuuriseen ympäristöönssä.
Silloin suomalaisetkin olisivat tyytyväisiä.
Etenkin me veronmaksajat!
puheenvuorosi.
Luuletko, että jokaiselta ko. maan kansalaiselta kysytään hänen haluaan epädemokraattiseen järjestelmään?
Suomalaisilla on oikeus ja velvollisuus puhua asiasta - ja puhua kovaa.
Ihmisoikeuskysymykset ovat kaikkien asioita.
"Norjan ulkoministeriö sanoi valittavansa teloituksesta Iranin Oslon-lähettiläälle."
?????????????
Mitähän vittua Norjalla on tämän kanssa tekemistä? Onkohan nainen ollut ns. "norjalainen"
...väestönkin voisi vaihtaa,nuo eivät edes huomaisi norovirusta ja epidemia siellä laantuisi.
Tietenkin se olisi samalla kuolemantuomio kaupungille.
kiinnittäjän olla aina asianosainen?
Tervetuloa moderniin länteen.
Rassimieliset ovat suhteellisesti selvemmin kuolemanrangaistuksen kannalla kuin "monikultturistit", joten en ymmärrä nimimerkin "OOH,ihkua menoa!" pointtia. :/
PS. Yhdysvalloissa pienten lasten äiti olisi teloitettu esim. myrkkyruiskeella.
Vautsii,mikä temperamentti musuakalla!Ei kannata
vieraissa juoksennella.
Thdysvalloissa on useita osavaltioita, 51 kpl, vain osassa on kuolemantuomio voimassa ja osassa niistäkään, kuolemantuomiota ei panna käytäntöön.
Tyyppi, joka yleensä huutelee yleistämisestä, kun jonkun mielestä kymmenet somalien suomalaisiin pikkutyttöihin kohdistuvat puistoraiskaukset osoittavat että 18-45 vuotias somalinuori puiston pusikossa yöllä on riskitekijä, väittää kuolemantuomion olevan yleinen koko Yhdysvaltain alueella.
"Thdysvalloissa on useita osavaltioita, 51 kpl, vain osassa on kuolemantuomio voimassa ja osassa niistäkään, kuolemantuomiota ei panna käytäntöön."
Mitähän yleistin.
2006 (esim) USA teloitti 53 ihmistä.
Mutta mitä Sinä teit?
"Tyyppi, joka yleensä huutelee yleistämisestä, kun jonkun mielestä kymmenet somalien suomalaisiin pikkutyttöihin kohdistuvat puistoraiskaukset osoittavat että 18-45 vuotias somalinuori puiston pusikossa yöllä on riskitekijä, väittää kuolemantuomion olevan yleinen koko Yhdysvaltain alueella."
-Ja missähän keskustelussa näin on käynyt?
(Muuten, Kuka tahansa 18-45 nuori ja "nuori" on riskitekijä pusikossa yöllä. :D
Sitäpaitti, mitä HELVETTIÄ "kymmenet pikkutytöt" tekevät puistossa yöllä?!)
...Juuei. Annoit aivojesi jotenkin huijata itseäsi.
1) "Yhdysvalloissa pienten lasten äiti olisi teloitettu esim. myrkkyruiskeella."
2) "Kuolemantuomio on yleinen koko Yhdysvaltain alueella."
Yhteistä noissa lauseissa tuntuu olevan vain olla-verbin ja "Yhdysvaltojen" hieman eri sijamuoto.
En ota vastuuta sellaisesta mitä en ole kirjoittanut, tietenkään.
1) "Yhdysvalloissa pienten lasten äiti olisi teloitettu esim. myrkkyruiskeella."
Jos teko olisi tapahtunut Hawaijilla, niin Pienten lasten äitiä EI olisi teloitettu myrkkyruiskeella.
Jos teko olisi tapahtunut Alaskassa , niin Pienten lasten äitiä EI olisi teloitettu myrkkyruiskeella.
J.n.e. siis Yhdysvalloissa pienten lasten äitiä EI suurimmassa osassa osavaltioista olisi teloitettu myrkkyruiskeella, mikä olettama perustuu yleistämiseen, että kaikki yhdyvakltaisn osavaltiot ovat Texaseja tai Alabamoja.
Ja muuten onhan se HELVETTIÄ, että suomessa ei ole ulkonaliikkumiskieltoa, pimeään aikaan, valkoisille pikkutytöille - eikös vaan.
Turvallisuusongelmiin on muitakin ratkaisuja.
1) Texasissa pienten lasten äiti olisi telotettu myrkkyruiskeella. Anteeksi.
Vertaan jatkossa Texasia Iraniin ja texaaneja iranilaisiin. Sopiiko?
Yhdysvaltojen johdossa on muuten "iranilainen".
Semmosia ne ovat ne "iranilaiset kristityt".
"Ja muuten onhan se HELVETTIÄ, että suomessa ei ole ulkonaliikkumiskieltoa, pimeään aikaan, valkoisille pikkutytöille - eikös vaan. "
-Minun tytöilleni OLISI.
Antaisitko sinä pikkutyttösi kulkeä öisin puistoissa?
Minkälainen vanhempi oikein olisit?
Turvallisuusongelmiin on monia ratkaisuja.
TÄRKEIN niistä on turhien vaaratilanteiden välttämisen opettaminen.
Ei ole mitään syytä tunkea naulaa pistorasiaan, päätä kaasu-uuniin, tai ilotulitetta suuhun.
Lapset yleensä ovat kotona nukkumassa öisin.
Eivät puistoissa. Suosittelen samaa sinunkin lapsillesi, vaikka sinä et suosittelisikaan.
Ja nyt haluan ehdottomasti kuulla MIKÄ on sinun ratkaisusi turvallisuusongelmiin.
olisi pitänyt olla: murhaaja hirtettiin.
Tämähän on ihan kaljan paikka. Hyvä, että ymmärtävät itse tappaa toisiaan. Lupaava alku.
Voi kumpa 1000 000 iranilaista syyllistyisi huumeiden salakuljetukseen ja myyntiin. Ja 1000 000 iranilaista tappaisi jonkun toisen iranilaisen.
pahaa iranilaiset on sinulle tehneet?
mitäs pahaa iranilaiset on sinulle tehneet?
Mitäs pahaa suomalaiset sinulle ovat tehneet?