on ollut hiiren hiljaa vesikatastrofin suhteen.
Jos joku nyt sanoo, ettei NM:n tekemiset kuulu helluntailaisille, niin vastaan saman tien: helluntailaisia on varsin paljon NM:ssa mukana.
Nyt olisi helluntailaisilla mainio tilaisuus osoittaa, että Jumala tosiaan kuulee rukoukset.
Norovirusta on taas esiintynyt putkissa, joten eikun rukoilemaan. Kun rukous puhdistaa putket, niin säästyy pitkä penni, kun ei tarvita kallista kloorausta.
Osoittakaa nyt kerrankin käytännön tilanteessa, että Jumala vastaa rukouksiin.
Ei sitten selityksiä, pliis.
Jos joku nyt sanoo, ettei NM:n tekemiset kuulu helluntailaisille, niin vastaan saman tien: helluntailaisia on varsin paljon NM:ssa mukana.
Nyt olisi helluntailaisilla mainio tilaisuus osoittaa, että Jumala tosiaan kuulee rukoukset.
Norovirusta on taas esiintynyt putkissa, joten eikun rukoilemaan. Kun rukous puhdistaa putket, niin säästyy pitkä penni, kun ei tarvita kallista kloorausta.
Osoittakaa nyt kerrankin käytännön tilanteessa, että Jumala vastaa rukouksiin.
Ei sitten selityksiä, pliis.
Vastaukset 9
Vanhimmat
höpsistä. hehheh. Kuule, eiköhän se juttu mene niin kuin tossa kerran tuli vastaan, että kun on juttu mitä varten rukoillaan ja saadaan niitä kimpparukoilijoitakin mukaan, niin jos lopputulos sattuu (huom) sattuu olemaan positiivinen, niin kaikki toteaa, että hallelujaa, jumala kuuli rukouksemme. Mutta sitten jos tämä kyseinen tapahtuma vaikka kääntyy Jälkikäteen negatiiviseksi, niin ei se enää liitykkään rukouksiin tai muuhun vaan on pelkästänn jumalan tahto, että näin kävi. Tämähän on aina vakioselitys. Rukouksiin vastaukset ovat rukoilijoiden osa-aikaansaannosta, mutta niiden epätoivotut tulokset ovat jumalan tahto. Aiheena nyt voi olla vaikka lapsen kouluun pyrkiminen tai uuden asunnon löytyminen. Näissä kohtaa on helppo yhdistää niitä rukouksia lopputuloksiin, koska pikkuasioiden tapahtumisen todennäköisyys on kevyttä luokkaa. heheheeeee.
"jos te pysytte Minussa (Jeesusksessa siis) ja Minun Sanani (Raamatun lupaukset)pysyvät teissä, niin anokaa mitä ikina tahdotte ja te saatte sen".
"Kaikki, minkä rukoilette ja anotte, uskokaa saanenne, niin se on teille tuleva,,,,josjoku (siis kuka tahansa) sanoisi tälle vuorelle; kohoa ja heittäydy mereen, eikä epäilisi sydämessään, vaan uskoisi sen tapahtuvan, minkä hän sanoo, niin se hänelle tapahtuisi."
-missä on todelliset uskovat Jeesuksen Kristuksen seuraajat, jotka elävät VAIN JA AINOASTAAN Hänelle. Jos sellainen löytyy, myöskin silloin saa kaiken, mitä anoo.
todella elävät vain Jeesukselle tai Buddhalle. Varsinkin buddhalaismunkit ovat erittäin askeettisia ja asialleen omistautuneita.
Eivät silti pysty ihmetekoihin. "Ihmetekoja" kyllä löytyy joka lähtöön.
yksin ratkaise, vaan ketä palvelet. Jos palvelet kuollutta budhaa, varamaan ei tuu mitään apua. Vain Jeesus Kristus on ELÄVÄ Jumala, joka voi auttaa.
buddhalaisilta. Ovat taatusti aivan yhtä varmoja kuin sinäkin, että buddhalaisuus on se ainoa oikea. Tosin heillä ei ole varsinaista jumalaa, mikä onkin varsin viisasta. Eipä tarvitse selitellä jumalansa tekoja ja varsinkin tekemättä jättämisiä niin kuin kristinuskoisten on pakko.
apukaatajista
http://www.kristitynfoorumi.fi/kaataa.htm
*
Kuulinpa jonkun esittävän sellaistakin, että tämä Nokian saama negatiivinen julkisuus olisi kenties Jumalan rangaistus siitä, että Markku Koivisto ajettiin pois Nokialta. Ajatuksen esittänyt henkilö ei tietääkseni ole millään tavalla tekemisissä Nokia Mission kanssa, joten tämä ajatus tuskin edustaa Nokia Mission kantaa asiaan, ainakaan virallista kantaa.
En itsekään ole ajatellut, miten tämä asia on, eikä tehtäväni välttämättä olekaan ottaa asiaan kantaa. Kunhan vain halusin tällä esimerkillä todeta sen, että asiat eivät aina ole niin suoraviivaisen yksinkertaisia. Meidän ihmisten näkökenttä on niin suppea ja lyhyen matkan päähän ulottuva. Jumala näkee kokonaisuuden, ja saattaa siksi Jumalan lastenkin elämässä järjestellä asioita eri tavalla kuin me pelkästään omaa järkeä käyttämällä asioita järjestelisimme.
*
voidaan mikä tahansa onnettomuus tai katastrofi selittää Jumalan rangaistukseksi.
Valitettavasti jotkut höyrypäät vielä uskovat noihin juttuihin.
Joku saarnaaja väitti tosissaan, että New Orleansin tulva johtui siitä, että kaupungissa asui yksi transvestiitti.
Ja nyt me olemme tietysti vähintään "saatanasta" kun uskallamme kritisoida höyrypäisten juttuja.Niin ja se jos mikä suututtaa et jotkut heikkoluontoiset antavat näiden saarnaajien peloitella itseään, hädissään antavat suht`koht paljon kolehtihaaviin,näkemättä totuutta.