Oli hyvä ajatus toimittaa SL:n pj:n

kansanedustajille. Nyt he tiesivät tasan tarkkaan miten suhtautua 1930-luvun aatemaailmassa elävän ukkokerhon avustusanomuksiin.

Onnittelen itseäni vuoden 2007 suomalaisesta teosta!
3248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

varmasti vaikuttivat äskettäiseen valtionapu äänestykseen. Liiton puheenjohtaja on sikäli ihme kaveri että syyttää edelleen RKP:tä valtionavun menetyksestä vaikka pitäisi katsoa peiliin ja pikemmin ihmetellä MIKSI VALTIONAPUHAKEMUKSET EIVÄT LÄMMITÄ NYKYISIÄ KANSANEDUSTAJIA.

Olisiko postikorttikampanja kohta taas ajankohtainen? :)

Äänestä

No mitäpä sanoivat?

Heikki on harvinaisen oikeassa teeseineen. Muilla vellihousuilla ei vaan ole pokkaa sanoa sitä suoraan. Heikillä on rohkeutta riittävästi.

Äänestä
  • E I !

    Viisi persua ja kolme vasuria sanoi DA. Vasurit sanoivat DA, koska tunnettu isänmaanystävä ja Terijoen hallituksen pääministeri Otto Wille Kuusinen oli SL:n perustajajäseniä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VIHATEESIT kirjoitti:

kansanedustajille. Nyt he tiesivät tasan tarkkaan miten suhtautua 1930-luvun aatemaailmassa elävän ukkokerhon avustusanomuksiin.

Onnittelen itseäni vuoden 2007 suomalaisesta teosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu