Anarkistit maanpettureita

KKkFinland

8

585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maanpetturi,

      kun koko homman juju on, ettei tunnusta valtiota. Ei siis ainakaan anarkistin maailmassa. Koulut jäi käymättä?

      T. Epäanarkisti

      • oikeistoanarkisti

        Järjestelmän koulut on käyty ja aivopesu on onnistunut.


    • sleox

      Anarkistit ovat työttömiä rähinöitsijöitä eivätkä halua tehdä mitään yhteisen hyvän eteen. Haluavatko he tosiaan elää jossain pienkommuuniyhteisöissä joissa tehdään päätöksiä jokaisen huutelijan mielihalujen mukaan. Koko homma on pelkkää puuhastelua ja kaljanjuontia. Nämä tyypit nauttivat kuitenkin ilmaisesta koulutuksesta ja terveydenhuollosta kaikkine ison järjestelmän luksupalveluineen. Jostain ihmeen syystä anarkistit vaativat että järjestelmä pitää muuttaa joksikin hiton talkoovetoiseksi työpajakollektiiviksi jossa kellään ei ole vastuuta mistään muusta kuin oman perseen pyyhkimisestä. En voi kannattaa tällaista huuhaaideologiaa. Kyllä eduskuntaankin mahtuu kaikenlaista tallaajaa, mutta siellä kuitenkin enemmistö tekee hyviä päätöksiä. Suomi on jo nyt melko velkaantunut, mutta vähiten mielenosoituksissa riekkuvat anarkistit saavat mitään talouskasvua aikaan. Kyllä teollisuuden tuotteiden jalostus, palvelut, koulutus ja terveydenhuolto ovat niitä perusasioita joiden puolesta kannattaa tehdä töitä. Vähemmän kannattaa kuunnella mitään utopistisia ideologeja jotka eivät ymmärrä mitään ihmisluonnon tai järjestäytyneen yhteiskunnan päälle.

      • ukuk

        Anarkisti on yhteiskunnan loinen, joka tahtoo elää toisten kustannuksella - tekemättä itse yhtään mitään.


    • Näinonkyllä

      Äärioikeistolaiset rasisiti ovat työttömiä rähinöitsijöitä eivätkä halua tehdä mitään yhteisen hyvän eteen. Haluavatko he tosiaan elää jossain yhteisöissä joissa tehdään päätöksiä jokaisen huutelijan mielihalujen mukaan. Koko homma on pelkkää puuhastelua ja kaljanjuontia. Nämä tyypit nauttivat kuitenkin ilmaisesta koulutuksesta ja terveydenhuollosta kaikkine ison järjestelmän luksupalveluineen. Jostain ihmeen syystä äärioikeistolaiset vaativat että järjestelmä pitää muuttaa joksikin hiton "minä, minä" - järjestelmaksi jossa kellään ei ole vastuuta mistään muusta kuin oman perseen pyyhkimisestä. En voi kannattaa tällaista huuhaaideologiaa. Kyllä eduskuntaankin mahtuu kaikenlaista tallaajaa, mutta siellä kuitenkin enemmistö tekee hyviä päätöksiä. Suomi on jo nyt melko velkaantunut, mutta vähiten mielenosoituksissa riekkuvat äärioikeiston edustajat saavat mitään talouskasvua aikaan. Kyllä teollisuuden tuotteiden jalostus, palvelut, koulutus ja terveydenhuolto ovat niitä perusasioita joiden puolesta kannattaa tehdä töitä. Vähemmän kannattaa kuunnella mitään utopistisia ideologeja jotka eivät ymmärrä mitään ihmisluonnon tai järjestäytyneen yhteiskunnan päälle.

      • Kylläonnäinkyllä

        Mene töihin, hyvä ihminen.


      • Talouskasvua ei toivo yksikään anarkisti vaan sellaiset on vasemmistolaisten ja muiden vastaavien ajatuksissa.

        Anarkisti haluaa kaataa nykyisen järjestelmän jonka jälkeen totuus muovaa maailman kaltaisekseen! Primitiiviseksi sekä kaaokseksi!


    • w56u576u6

      anarkisti on anaalista ei mulla muuta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      104
      3414
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3093
    3. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      20
      1953
    4. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      69
      1916
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      39
      1898
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      22
      1766
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1697
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      34
      1459
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1349
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1337
    Aihe