Anarkistit maanpettureita

KKkFinland

8

614

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maanpetturi,

      kun koko homman juju on, ettei tunnusta valtiota. Ei siis ainakaan anarkistin maailmassa. Koulut jäi käymättä?

      T. Epäanarkisti

      • oikeistoanarkisti

        Järjestelmän koulut on käyty ja aivopesu on onnistunut.


    • sleox

      Anarkistit ovat työttömiä rähinöitsijöitä eivätkä halua tehdä mitään yhteisen hyvän eteen. Haluavatko he tosiaan elää jossain pienkommuuniyhteisöissä joissa tehdään päätöksiä jokaisen huutelijan mielihalujen mukaan. Koko homma on pelkkää puuhastelua ja kaljanjuontia. Nämä tyypit nauttivat kuitenkin ilmaisesta koulutuksesta ja terveydenhuollosta kaikkine ison järjestelmän luksupalveluineen. Jostain ihmeen syystä anarkistit vaativat että järjestelmä pitää muuttaa joksikin hiton talkoovetoiseksi työpajakollektiiviksi jossa kellään ei ole vastuuta mistään muusta kuin oman perseen pyyhkimisestä. En voi kannattaa tällaista huuhaaideologiaa. Kyllä eduskuntaankin mahtuu kaikenlaista tallaajaa, mutta siellä kuitenkin enemmistö tekee hyviä päätöksiä. Suomi on jo nyt melko velkaantunut, mutta vähiten mielenosoituksissa riekkuvat anarkistit saavat mitään talouskasvua aikaan. Kyllä teollisuuden tuotteiden jalostus, palvelut, koulutus ja terveydenhuolto ovat niitä perusasioita joiden puolesta kannattaa tehdä töitä. Vähemmän kannattaa kuunnella mitään utopistisia ideologeja jotka eivät ymmärrä mitään ihmisluonnon tai järjestäytyneen yhteiskunnan päälle.

      • ukuk

        Anarkisti on yhteiskunnan loinen, joka tahtoo elää toisten kustannuksella - tekemättä itse yhtään mitään.


    • Näinonkyllä

      Äärioikeistolaiset rasisiti ovat työttömiä rähinöitsijöitä eivätkä halua tehdä mitään yhteisen hyvän eteen. Haluavatko he tosiaan elää jossain yhteisöissä joissa tehdään päätöksiä jokaisen huutelijan mielihalujen mukaan. Koko homma on pelkkää puuhastelua ja kaljanjuontia. Nämä tyypit nauttivat kuitenkin ilmaisesta koulutuksesta ja terveydenhuollosta kaikkine ison järjestelmän luksupalveluineen. Jostain ihmeen syystä äärioikeistolaiset vaativat että järjestelmä pitää muuttaa joksikin hiton "minä, minä" - järjestelmaksi jossa kellään ei ole vastuuta mistään muusta kuin oman perseen pyyhkimisestä. En voi kannattaa tällaista huuhaaideologiaa. Kyllä eduskuntaankin mahtuu kaikenlaista tallaajaa, mutta siellä kuitenkin enemmistö tekee hyviä päätöksiä. Suomi on jo nyt melko velkaantunut, mutta vähiten mielenosoituksissa riekkuvat äärioikeiston edustajat saavat mitään talouskasvua aikaan. Kyllä teollisuuden tuotteiden jalostus, palvelut, koulutus ja terveydenhuolto ovat niitä perusasioita joiden puolesta kannattaa tehdä töitä. Vähemmän kannattaa kuunnella mitään utopistisia ideologeja jotka eivät ymmärrä mitään ihmisluonnon tai järjestäytyneen yhteiskunnan päälle.

      • Kylläonnäinkyllä

        Mene töihin, hyvä ihminen.


      • Talouskasvua ei toivo yksikään anarkisti vaan sellaiset on vasemmistolaisten ja muiden vastaavien ajatuksissa.

        Anarkisti haluaa kaataa nykyisen järjestelmän jonka jälkeen totuus muovaa maailman kaltaisekseen! Primitiiviseksi sekä kaaokseksi!


    • w56u576u6

      anarkisti on anaalista ei mulla muuta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3388
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1693
    3. 68
      1259
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      58
      1051
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      51
      1000
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      881
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      827
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      50
      804
    Aihe