onpatässä tultua elättyä pitkään selibaatissa, vaikka seksuaalinen mies olenkin. viimeksi 7/-99, elirapiat 8v. siinä puheenaihetta?
selibaatti jatkuu
11
2396
Vastaukset
- Aviovaimo 40v
Kai nyt muuten olisin sängyssä, enkä täällä kirjoittelemassa..;)
Selibaattia ei ole kyllä noin kauan takana kuin aloittajalla mutta kauan on täälläkin käsityöläisenä elelty.- avomies 41v,
kärvistellyt selibaatissa pian pari vuotta. Olen myös itse seksuaalinen ja aktiivinen, eli kun löytyisi jostain edes salaista seksiseuraa...
- touch-me
että avo/avioliitossa kärsii puutteesta, ei saa vaikka ois kamu samassa sängyssä.. ite tosiaan käsitöitä pitkään joutunut tekemään,tuskin muistan, miltä naisen kuuma syli tuntuu (sinkun ongelma)! t: entinen "nimetön"
- Avomies47v
Jepp, sama tilanne täälläkin. En minäkään olisin täällä kirjoittelemassa kun muuten olisin mielellään sängyssä, mutta kun makuhuoneessa ei tapahdu mitään :( Nykyään joudun sitten vaan elää käsityöläisenä... Montako meillä on joka elää selibaatissa oikein?
- Ukkomies23
Itsekin tunnen olevani selibaatissa kun ei saa kuin pari kertaa kuussa vaimolta. Niin ja olen 23 ja tarpeita olisi enemmänki. No kyllähän nuo hommat hoitui itsekseen ennen naisiakin. Ja onneksi on keksitty porno. Sitten ihmetellään kun tulen liian nopeasti kun harvoin saa.
- mitä akkoja
Kummia naisia, kun ei kelpaa...
Itsellä joka päivä tekee mieli ja katselee sillä silmällä kaikkia miehiä...
Vai johtuneeko siitä, ettei ole enään parisuhteessa, on tavallaan puutteessa koko ajan...
Hohhoijaa, niin että elämä on julmaa...
- ammattilaista
Vai eikö rahat riitä?
Toisaalta - itänaiselta saa parillakympillä. Joten tuskin on rahasta kiinni.
Siis on kiinni sun omien korvien välistä. - se@siellä
En kyllä yleensä sano tätä mutta nyt sanon, NAINEN VAIHTOON JA HETI. Ei tuollainen peli vetele, on se kumma että tässä maassa aika isolla naisryhmällä tuntuu olevan jotain hukassa tuon oman seksuaalisuutensa suhteen ja sitten mies pistetään kärsimään, todella hienoa. Tuo ei ole mitenkään erikoinen tarina vaan aika yleinen.
- Negras
Erosin v.-84, silloin olin viimeksi sängyssä vaimoni kanssa, sen jäleen en ole ollut kenenkään kanssa. Arvatkaa olenko halunnut? Jos ette arvanneet, niin olen todellakin halunnut, joskus olen halunnut niin paljon että on tuntunut että kuolen. Olen periaatteen mies, menen sänkyyn vaan minulle rakkaan naisen kanssa, oman kullan kanssa. Eipä ole sellaista löytynyt, se kuka on minua kiinnostunut ei ole ollut kiinostunut minusta ja sama myös toisinpäin. Puoli tusinaa naista on esittänyt minulle seurustelu-ehdotuksen mutta en vaan ole ollut just heistä kiinnostunut. Miksi he eivät olleet edes joku niistä joista itse olin kiinnostunut. Näin ne asiat menevät ristiin: ei kai se ole liikaa vaadittu että minäkin saisin olla kiinnostunut aidosti siitä naisesta jonka kanssa aloitan styylaamisen. Kuinka uskoinkaan/tovoin omia lapsia, jso minulle olisi sanotttu 25 vuotta sitten että 5-kymppisenä sulla ei ole lapsia ja jos silloin asiat noin ovat niin helppo ennustaa että ei koskaan tule olemaankaan lapsia, silloin olisi pyytänyt ampumaan minut kuoliaaksi. En ikinä olisi suostunut ajattelemaan lapsettomana elämistä, en koskaan!! Ette usko kuinka kipeä olen tämän asian tähden!
- täällä
Olen ollut ilman lähes yhtä kauan kun Sinä. Sillä erolla, et mulla on mies vieressä melkein joka yö. Olen viimeaikona todennut, että voin saada itselle omin käsin apua. Vaikka ois se mukavampaa,et mies. Kuitenkann en osaa enkä pysty hakemaan vierasta vaikka se joskus haaveissa onkin. Kait tätä sit jaksaa. Peiliin pitää kattoo, et tilanteen on päästänyt tällaiseks.
Mulla vaan itsetunto vähän heikois,,,olen päästänyt itseni lihomaan yli sata kiloiseks ja pituutta on 169cm. Kuka tällaisesta enää huolikaan.
Peiliin pitäis kattoo ja miettiä. - mitä väliä
täällä kirjoitti:
Olen ollut ilman lähes yhtä kauan kun Sinä. Sillä erolla, et mulla on mies vieressä melkein joka yö. Olen viimeaikona todennut, että voin saada itselle omin käsin apua. Vaikka ois se mukavampaa,et mies. Kuitenkann en osaa enkä pysty hakemaan vierasta vaikka se joskus haaveissa onkin. Kait tätä sit jaksaa. Peiliin pitää kattoo, et tilanteen on päästänyt tällaiseks.
Mulla vaan itsetunto vähän heikois,,,olen päästänyt itseni lihomaan yli sata kiloiseks ja pituutta on 169cm. Kuka tällaisesta enää huolikaan.
Peiliin pitäis kattoo ja miettiä.Muistakaa että elämänne on täysin omissa käsissänne.
Ja muistakaa että se miten asiat nyt ovat on tulos menneisyydestänne ei tulevaisuutenne. Eli jos haluat asioiden olevan eritavalla niin muuta jotain elämässäsi. niin tulos kin voi muuttua.
Toisinaan haluttoman naisen kanssa aviossa 10v ja asiat sujuvat nykyisin aika hyvin. Paljon keskustelua, ruusuja, kaikkea mitä vaimo haluaa. Ja myös omat halut milloin käsityöllä milloin vieraissa luvalla tai ilman.
Lopuksi huomio, halumme eroavat toisistamme niin paljon että parhaiten parisuhteemme toimii niinä aikoina kun toisinaan olen käynyt vieraissa. Olisinpaljon mielummin vaimoni kanssa mutta aina se ei ole mahdollista ja tiedän etten pysty pitämään vaimoani tyytyväisenä elämäänsä jos olenaina puutteessa ja kiimainen. Siksi toisinaan tapaan vanhempaa naista ihan vaan seksin merkeissä ja kaikki ovat tyytyväisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk487535Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin157283Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va667166Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1606757Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta386630Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k715662Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.185658Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015435Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi215372Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas1065045