kuolleet tulevat uniini.Muutama vuosi sitten näin isotädistäni unen,kuolleena ainakin 15v,viime yönä näin unen tädistäni,kuolleena ainakin 4 vuotta.Lisäksi edelliseessä asunnossani näin toissa vuonna liikkuvan hahmon pihallani,monta kertaa piti miettiä,että liikkuko joku.Näitten tapauksien jälkeen,olen tullut tulokseen,että kaikki ei pääty kuolemaan.
Miksi
merkillistä
4296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kun he haluavat näyttää sinulle että kuolemaa ei ole.
ovat tunnetusti kautta ajallisen historian olleet jatkuvan ihmetyksemme aihe mieliimme materialisoituessaan.. kuin sanoman tuojia tuntemattoman rajan tuolta puolen..
oleellista on miettiä tarkoitusta ilmestyksilleen, sanansaattajia jonkun tulevaisuudessa olevan tapahtuman takia kenties.
poissuljettua ei ole myöskään saattaminen tiedostetusta olevaisuudesta jäähyväisten jättö puoleltansa eläville materialisoituneille ilmakehän käyttäjille tunnetussa olevaisuudessamme - olevainen materialistijatkumo on kummallinen toisinaan, kaikkine elämänilmiöneen..
asiallista tietoa pohdintaan:
http://koti.mbnet.fi/oneira/linkit.htm
näkevät "kuolleita" valvetilassakin.
Eräs tuttuni joka näkee niitä aikuisenkain, ihmetteli nelivuotiaana isoäitinsä haudalla että miksi monet itkevät ja sanovat että Isoäiti on nyt poissa vaikka hän seisoo tuossa haudan vieressä?
Että silleen...