Lemmen Viemää

Cora = paras

Mielestäni Cora on koko sarjan ehdottomasti paras ja kiinnostavin hahmo, ainakin tuo elämää muuten aika tylsähköön sarjaan. Vetävän näköinen aikuinen nainen.

6

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chiquitita

      Mun mielestä se on ruma, ainakin tosi ällöttävän näköinen, kun se vääntelee koko ajan silmiään, on olevinaan niin upea... Mut siis, kyllähän tollanenkin hahmo voi tuoda vähän jotain tuohon sarjaan, kun siinä ei oikein ole sellaisia hahmoja, jotka kiinnostaisi enemmän, olis kivaa, jos siihen tulis joku uus tosi omaperäinen ja mielenkiintoinen hahmo, niin mäkin voisin innostua seuraamaan tota sarjaa enemmän... :)

      • Rhanna

        En nyt kyllä menisi ketään nimittelemään rumaksi tai ällöttävän näköiseksi... Miltä itsestäsi tuntuisi kuulla ulkonäöstäsi tuollaisia kommentteja?

        Meni vähän OT, mutta asiaan.

        Hienoa on että tästäkin telenovelasta löytyy tälläinen "pahis", kuten Cora on! Cora hämmentää mukavasti soppaa omalla tavallaan ja saa juonikuviot kiinnostavammiksi mitä ne ovat. Mielenkiinnolla odotan mihin suuntaan Coran roolihahmo sarjassa kehittyy sen edetessä!


      • Chiquitita
        Rhanna kirjoitti:

        En nyt kyllä menisi ketään nimittelemään rumaksi tai ällöttävän näköiseksi... Miltä itsestäsi tuntuisi kuulla ulkonäöstäsi tuollaisia kommentteja?

        Meni vähän OT, mutta asiaan.

        Hienoa on että tästäkin telenovelasta löytyy tälläinen "pahis", kuten Cora on! Cora hämmentää mukavasti soppaa omalla tavallaan ja saa juonikuviot kiinnostavammiksi mitä ne ovat. Mielenkiinnolla odotan mihin suuntaan Coran roolihahmo sarjassa kehittyy sen edetessä!

        Jos toi Cora ei olis niin karsea naikkonen, niin ei se näyttäiskään niin rumalta, tai siis, kun se näyttää aina kauheen ilkeeltä ja itserakkaalta ja ärsyttävältä, koska sen hahmo on sellanen, niin... Siis ei se silleen oo ruma. :o


      • vorbei

        No joo... Eihän Lemppis olisi mitään ilman Coraa, mutta mä en kestä sitä, kun se kieroilee koko ajan. :/ Ei tietenkää millään pahalla, kun ite tykkäät ;)


    • Corasta...

      :D ei pahalla. Mutta jos se olisi kiltti niin ei se sitten olisi ruma:)

      • hnpojåpjåä

        Mielenkiintoisin hahmo, kaikki muut aika tylsii ja tää rouva ainakin tuo väriä sarjaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      66
      4212
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3912
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      113
      3753
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      75
      3124
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      84
      3025
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      62
      2339
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      62
      1716
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1208
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1205
    10. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1192
    Aihe