Olisin halukas tietämään millä perusteella ja miten tanssi voi olla syntiä??? Tietääkseni raamattu ei kiellä tanssimasta ja tanssitaanhan taivaassakin! Jos tanssin vain oman aviopuolison kanssa.Eikös tanssi ole taidetta/ liikuntamuoto siinä kuten joillekin juokseminen tai uinti.
Tanssiko syntiä!!!!
3
828
Vastaukset
- Nukkekoti
>Tanssiminen ei ole syntiä.Taivaassa tanssitaan,ja tanssien voi ylistää Jumalaa.Ainoastaan raamatun mukaan ei saisi viettää aikaansa siellä,missä jumalattomat viettävät.eli tanssiravintoloissa,joissa voi olla rietas meno.
- pipukka
< Mutta kun toi kuolema ei tunnu olevan vielä ajankohtainen, niin pitääkö tehdä harakiri että pääsee joraamaan. Mitäs siellä taivassa soitetaan, onko rokkia vai hitaimpia. Voi kun Ivana Julma hakis mua tuliseen tangoon, tai Rasputin, vois näyttää että tää tyttö osaa tanssia.Ja näkis Elviksen livenä, ja lanne vispais, mutta taitaa olla paras vaan oottaa, ja tehdä maanpäällistä syntiä, jos uskovaisten mielestä ravintolassa on jumalatonta meininkiä. Ei oo, portsari heittäs ulos, joten älä pelkää.
kuin syöminen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064572Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293393No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 391418
- 361343
- 381196
- 141102
- 1591026
- 27978
- 6944