Olen metsästänyt Youtubesta tätä yhtä hauskaa Simpsons-pätkää, mutta en löydä sitä millään. Löysin netistä tuon hauskan kohdan, se menee näin
(Homer is in his car, dangling over the edge of a cliff)
Homer: (to Bart) Boy! Push down on the bumper! Then I can back the car up and save myself.
(Bart is about to push the bumper down when a thought strikes him)
Bart: If I save you, what are you going to do to me?
Homer: Shower you with love. Because this experience has taught me just how precious you are!
(Bart pushes the bumper down)
Homer: I'll kill you! I'll kill your whole family!
(Bart lets go of the bumper)
Homer: Kidding! I'm kidding. We can do that. We have a special friendship.
(Bart pushes down the bumper)
Homer: I'm gonna double-kill you! Then, I'm gonna bury you in a shallow grave; then I'll dig you up and kill you again! That's the beauty of a shallow grave!
(Bart lets go of the bumper)
Homer: You sweet, little angel. Oh…
(Bart pushes down on the bumper)
Homer: …I'm going to rip your head off and spit…
(Bart lets go of the bumper)
Homer: …down your adorable little neck because I ….
(Bart pushes down on the bumper)
Homer: …wanna smash your little stupid head!
(Bart lets go of the bumper)
Homer: Oh, I love you! We'll go on a fishing trip.
(Bart pushes down on the bumper)
Homer: But first, I'm gonna put you in a sawmill! Then punch your little face out! That's what I'm going to do!
Eli Homer killuu autonsa kanssa jyrkänteellä ja rukoilee että Bart painaisi auton puskurista alas mutta aina kun Bart painaa auton alas, Homer syytää aika hirveitä uhkauksia päin naamaa, ja kun Bart nostaa puskurin ylös ja auto kallistuu, Homer latelee suloisuuksia. :)
Ainoa nimi jonka löysin joka saattaisi olla kyseinen jakso, on Road to D'ohwhere mutta lähempi haku ei tuo tulosta.
Löytäisikö joku Youtubesta tuon pätkän, tai osaisi sanoa, mikä sen jakson oikea nimi on tai mikä se oli suomenettuna? :) Kiitos.
Minkä niminen jakso?
4
340
Vastaukset
- Pukin Pikku Apuri.
olit NIIIIN paljon kirjoittanut,mutta tiedän kyllä silti mikä jakso on kyseessä.Nimeä en vaan muista,sorry.
Joku varmaan kyllä tietää vielä.. - NoJopas
Mäkin muistan tuon kohdan, muttei mitään hajua mikä jakso, tai edes mikä tuotantokausi. Mutta kysy täällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000001151&subcat=1880- vastauksista! :)
Kysyn joo tuolta toisesta, ja imdb:n tiedoilla löysin kaikkia muita hauskoja juttuja youtubesta kyseiseltä kaudelta.:) kiitos siis vastauksistanne.
- ...noir
suomalaiselta titteliltään Lannistumaton Bart ja se on nimenomaan tuo Road to D'ohwhere
http://imdb.com/title/tt0758509/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131894
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631224
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1281095The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223902- 151849
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748