krapularyyppy ??

täällä tuntuu liikkuvan ihmisiä, joilla on alkoholista enemmän kokemusta, kuin minulla. Kysyisin teiltä mitä olette juoneet silloin, kun mikään ei pysy sisällä ??
nimim. "pöntön pesuun kyllästynyt äiti"
13475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ei kaits vaan huominen tapahtuma ole syynä siihen että...

olet kyllästynyt pöntön pesuun? :)

Äänestä
  • miesten tapoja opettelemalla, kotiin tultiin puoli kuusi aamulla : )

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    miesten tapoja opettelemalla, kotiin tultiin puoli kuusi aamulla : )

    minulle tulikin mieleen, voi sinnuu...

    mutta pääsithän saattaman... pesutyön loppuun kumminkin. :)

    Äänestä

  • old_profile_36825 kirjoitti:

    minulle tulikin mieleen, voi sinnuu...

    mutta pääsithän saattaman... pesutyön loppuun kumminkin. :)

    näköjään siihen millä se on alkanutkin : )

    Äänestä

-tulee.. Litkun nimi on UNICUM ja se on yrttilikööriä. Myydään hyvinvarustetussa Alkon liikkeessä. Pari ruokalusikallista ja vatsa lopettaa renaamisen, kuin seinään! Ainoa toimiva lääke vatsakrapulaan. Ja sitä ei tosiaankaan pysty juomalla juomaan, on se sen verran ovelan makuista. N.15e puteli ja kestää kuukausia baarikaapissa.. Eikun kokeilemaan, ei tarvi pettyä, sen takaan. ;-)

Äänestä
  • Kiitos tiedosta. Täytyy seuraavaa kertaa varten varata sitä kotiin. Tällä kertaa se ei auta, kun alko taitaa olla kiinni tänään.

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    Kiitos tiedosta. Täytyy seuraavaa kertaa varten varata sitä kotiin. Tällä kertaa se ei auta, kun alko taitaa olla kiinni tänään.

    -viimekesänä ja heti ostin varalle ja oon pari kertaa joutunut siihen turvautumaan. Se auttaa oikeasti.-)

    Äänestä

Mulla on kylmää "cosanderia" jääkaapissa. Sopiiko, että kipaisen kiskalle hakee vähän blandista ?

Äänestä
  • täällä on nyt "ruoat pöntössä" tilanne, jota yritetään selvitellä : )

    Äänestä

  • padme_amidala kirjoitti:

    täällä on nyt "ruoat pöntössä" tilanne, jota yritetään selvitellä : )

    Mulla on pönttö omasta takaa. Osaan sen myös tarvittaessa siivota !

    Äänestä

  • P...eet olalle kirjoitti:

    Mulla on pönttö omasta takaa. Osaan sen myös tarvittaessa siivota !

    osaaminen on kiitettävä taito : )

    Äänestä

....se on niin yksilöllistä,mikä kenellekin sopii.Paras neuvo krapulan ehkäisyyn on syödä hyvin viimeistään ennen nukkumaanmenoa kostean illan jälkeen.Ei se sit enää ainakaan aamulla maistu ja "korjaus-sarjan" ottaminen on sekin yhtä tarkkaa puuhaa kuin pärekaton poltto:Yksikin liikaa ja pilalle meni.Melkein sitä on vaan pakko kestää,kun on moinen tila tullut hankittua...

Äänestä
  • Olen yrittänyt sanoa, että syö hyvissä ajoin ennen iltaa. Näet nytkin kävi niin, että LAFO (last in first out) logiikka toimi hyvin. Viimeksi syöty pizza edellä kaikki tulivat väärää kautta ulos, eikä edes vesi pysynyt sisällä. Ja muutenkin se myöhästyi iltanukkumisesta, kun vasta 6:lta aamulla pääsi sänkyyn. No onneksi se hengissä selvisi kuitenkin ja toivottavasti oppi jotakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


padme_amidala kirjoitti:

täällä tuntuu liikkuvan ihmisiä, joilla on alkoholista enemmän kokemusta, kuin minulla. Kysyisin teiltä mitä olette juoneet silloin, kun mikään ei pysy sisällä ??
nimim. "pöntön pesuun kyllästynyt äiti"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu