Älkää

esim. alla olevan tyylisiin häiriintyneiden ihmisten kirjoituksiin. Tehdään näin palvelus meille ja myöskin näille häiriköille. -Kiitos
8898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lukematta jättäminen tepsii näihin häiriintyneisiin kirjoittajiin. He saavat kiksejä siitä, kun kirjoittaa mitä mielipuolisemman avauksen ja näkevät että ihmiset jopa niihin reagoivat.

Voiskohan niitä KELAn rahoja käyttää näiden ihmisten auttamiseen?

Äänestä
  • katoaisi maastamme kokonaan ajattelu, keskustelu, vuoropuhelu, taide, tiede, kaunokirjallisuus, filosofia ym kulttuuri.
    Mitä jäisi jäljelle: Te kaksi mielikuvituksetonta tylsää oikeassaolevaa ihmistä.

    Äänestä

kirjoituksista on häiriintyneen kirjoittajan?

Ilmeisesti joku, joka käsittelee väärää asiaa, esim. koulukiusaamista?

Äänestä

omiin viesteihinsä, senhän näkee kirjoitustyylistä.

Toisaalta niitä on vain muutama (kato vaikka kokonaismääriä), joten annetaan niiden olla.

Äänestä
  • Täällä nimenomaan häiröivät tällä hetkellä kiusaamisesta kirjoittavat: ovatkohan he juuri niitä, jotka kiusaavat muita ihmisiä ja saavat siitä nautinnon. Nimittäin tunnen heidän tällä keskustelualueella mekastamisensa minun kiusaamiseksi.

    Äänestä

  • kiusaajia kirjoitti:

    Täällä nimenomaan häiröivät tällä hetkellä kiusaamisesta kirjoittavat: ovatkohan he juuri niitä, jotka kiusaavat muita ihmisiä ja saavat siitä nautinnon. Nimittäin tunnen heidän tällä keskustelualueella mekastamisensa minun kiusaamiseksi.

    Mitä suomalaisille on tapahtunut?. Sunnuntain 6.1. hesarissa oli vieraskynän kirjoittama tarina "Nettikiusaaja vei
    hengen mutta vältti rangaistuksen". Tämä aiheutti ko.maassa rajun polemiikin ja vastuunoton peräämisen. Suomessa ollaan yleisellä tasolla vähän aikaan huolissaan, mutta ketään ei haluta ikinä vastuuttaa tai keskustella aiheesta, koska se sitten häiritsee? jos keskustelee vakavista asioista? ehkä osa kokee ettei tällä palstalla saisi näistä kirjoittaa, mikä sinänsä vaikuttaa oudolta, tämä aihe sinänsä sopii mille tahansa palstalle siinä missä mikä tahansa muukin vakava asia.

    Tosin tuo jankkaaminen tietystä hlöstä ei ole kovin korrektia enää. Pitää palata yleistasolle puhumaan asiasta ei hlöistä.

    Kaikki voimme nyt sitten ihailla seurauksia, yhteiskunnassa on järkyttävä välinpitämättömyyden aalto levinnyt kulovalkean tavoin, käsittämättömiä rikoksia tehdään, ilman että niistä edes saadaan mitään hyötyä,
    nuoretkin tappavat huvikseen ja kuka tahansa voi olla kohde, kuten eräs rikoskomisaario totesi vkonlopun ilta-sanomissa.

    Kukaan ei välitä, kukaan ei halua todistaa sanoi sama poliisi. Tähänkö tämä maailma on menossa? kukaan ei halua kyseenalaistaa mitään, ei oteta kantaa, hymistellään ja juorutaan mukana, aika moista vätysten puuhaa. Suomessa on opittava ymmärtämään näiden asioiden vakavuus ja jokaisen ihmisen ainutlaatuisuus ja oikeus olla rauhassa.

    Äänestä

niin taas huomenna tuo alla oleva adressikiihko kirjoittaa uudelle nikillä juttua ja yrittää elättää omaa tarinaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avatko ja vastatko kirjoitti:

esim. alla olevan tyylisiin häiriintyneiden ihmisten kirjoituksiin. Tehdään näin palvelus meille ja myöskin näille häiriköille. -Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu