Kansalaisten usko hallitukseen hiipunut.

Ihmetellä täytyy miksi on usko hiipunut. Onhan Fortumien johtajien optiot hoidettu ja digiboksikauppiaita ja -valmistajia tuettu.

Vanhusten asian hoitaa itsekunkin kohdalla aika, joten ei pitäisi olla mitään syitä huoleen.
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

HS:n gallupin mukaan 2/3-osa kansan enemmistöstä on sitä mieltä, että tämä porvarihallitus ei kykene onnistumaan tehtävässään, joihin Eduskuntavaaleissa tälle porukalle annettiin valtakirja. Tämä tehtävä oli HYVINVOINTIPALVELUJEN TURVAAMINEN ja toisena tehtävänä SOSIAALISUUDEN ERIARVOISUUDEN VÄHENTÄMINEN. Tämä epäuskoisten määrä on lisääntynyt kesäkuussa tehdystä HS:n gallupista valtavasti eli 9%. Tämä on tyly totuus, porvarihallituksen työlistalla nämä asiat ovat sen häntäpäässä, jos työlistalla ollenkaan.

Äänestä
  • Sairaat, vanhukset, vammaiset,eihän ne enää tuota. Ihmisarvo lähtee välittömästi, kun katsotaan, ettei tästä surkimuksesta enää tuottavaan työhön ole, olkoon aiemmin kuinka paljon tahansa veroja maksanut tai ollut maksamatta.
    Voikaa hyvin suomalaiset kaikesta huolimatta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Per Saukko kirjoitti:

Ihmetellä täytyy miksi on usko hiipunut. Onhan Fortumien johtajien optiot hoidettu ja digiboksikauppiaita ja -valmistajia tuettu.

Vanhusten asian hoitaa itsekunkin kohdalla aika, joten ei pitäisi olla mitään syitä huoleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu