Valvooko kukaan mainonnan määrää maikkarilla ? Aivan tolkuttomasti nykyään. Eilenkin tuli uutisten yhteydessä enemmän mainontaa kuin uutisia.
Jotain tolkkua
mainontaan
4183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vähemmän mainoksia -> vähemmän tai huonompaa ohjelmaa.
mitä enemmän mainoksia, sitä vähemmän tarvitsee seurata nykyistä ohjelmaskeidaa?
Mainosten suurempi määrä kaventaa kyllä ohjelma-ajan määrää, mutta mainosten pienempi määrä nakertaa mainosrahotteisen kanavan resursseja hankkia hyviä ohjelmia, koska rahaa tulee vähemmän.
Suomessa mainosten määrä ohjelmien välissä on tosin rajattu, joten määrättömiin mainoskanavat eivät voi mainosten ja ohjelma-ajan suhdetta kasvattaa.
Kuinkahan paljon kolmosella sitten pitäisi tulla niitä mainoksia että se alkaisi näyttämään niitä hyviä ohjelmia..? Aika skeidaa on tarjonta muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.. Ja sit kolmosella on vielä paha tapa lopettaa sarjat kesken seasonin. Ei ihme jos tulee haettua sarja netistä tai ostettua uusin season dvd:nä