Otin tämän kuvan juuri Google Earthistä. Oletan että se kulkee itään päin. Näin iso ja pyörivässä liikkeessä oleva pilvimassa on hurrikaani, joka merellä ollessaan aina voimistuu. Ehkä kolmen päivän päästä se osuu Kaliforniaan tai Seattleen ja vaikuttaa Mexikosta Alaskaan.
http://i157.photobucket.com/albums/t53/teemuruskeepaa/tyynenmerellitnpin.jpg
http://i157.photobucket.com/albums/t53/teemuruskeepaa/tyynenmerellitnpin.jpg
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sain juuri tiedon. Myrsky on lähetetty kiusaamaan sinun ainutkertaisuuttasi. Se ohittaa USA:n Panaman kanavan kautta ja suuntaa Rovaniemelle.
Mitä tämä kertoo myrskyn lähettäjien psykopaattisuudesta? Onko myrsky lähetetty matkaan jo toukokuussa 2005?!
http://i157.photobucket.com/albums/t53/teemuruskeepaa/pohjois-atlantilla.jpg
Pohjois-atlantilla on harvoin isoja pyöriviä pilvisysteemejä, mutta tuossa keskellä näkyy pieni ydin ja kaikki sen ympärillä voisi helposti yhtyä yhtä isoksi myrskyksi kuin USAssa. Jos tuo alkaa pyörimään, Eurooppa on sekaisin.
Suus kii säälittävä psykopaatti.
Trooppiset myrskyt nimetään kuuden vuoden sykleissä kiertävien listojen mukaan. Ensimmäinen alkaa A-kirjaimella, toinen B-kirjaimella ja niin edelleen.
Ehdotan, että tuo myrsky nimetään Anneliksi.
Bourdieun pääomateoria tähän jotenkin?
http://www.youtube.com/watch?v=FnRJyFhYFn4&feature=related
Ihan OK. Vaan poista naamaltasi tuo teko virne, kun muka töytäisit mua. En mä oo mikään VITUN! HILETTÄJÄ TYYPPI, VAAN PESUN KESTÄVÄ RASTA.
Ja sun olis syytä keksiä oma nimimerkki, sillä sä vähän sössit nyt. HÖLÖ LINJA ON SUN MIELESTÄ TYHMÄ, KUN ET TAJUA POINTTIA. POLTA YRTTIÄ, JA SLUT ABSOLUT KOSKENKORVA. SALUT
Eiks´oo makeeta, kun hurja hurrikaani leijuu edessä näytöllä. Tää Google Earth vielä tienaa aika tavalla mullekkin hynää. Mä aion johtaa kaivauksia suomessa, muinaisilla uhripaikoilla lähteiden sijalla, on multaa monta metriä mahdollisesti, mutta ton järjestelmän avulla mä saan opastusta, mennä tsekkaan lapiolla, onko mun ilmoitus oikea, ja sen mä teen ens kesänä, ekan kerran Suojärvelle Koillis-Kainuuseen, jossa on mainittu ikivanha uhrilähde. Ja tarkoitukseni on tuoda ihmisille esiin muinaista Suomalaista kulttuuria ajalta 300-3000v. täällä Suomenniemellä on aika jakso, jolloin rikkaus oli henkistä sorttia tuohikulttuurissa, ja pyynti riennoissa, vaan silti eräät tallettivat vanhoja esineitä tarkoin luoliinsa, jotka kestäisivät vaikka uuden jääkauden möyrivän peruskalliotamme. Ja tämä uhrilehto paikka on Koillis-Kainuussa tiettömän taipaleen takana, vaan Google Earthin avulla mä löydän vaikka natzien kadonneet kultaaarteet. Sillä Kaikkivaltias on säätänyt armossaan, että ihmiskunta saa aarteensa takaisin kaikkinensa. Niin onpa jopa Liiton-Arkki talletettuna jonnekkin muualle kuin Etiopiaan, ja senkin mä osoitan varmaan. HALOO! Indiana Jones täällä muka, kun ihmemies muuten vaan, ja aina täynnä ideoita. SALUT