Taas kerran huomasin että viina on viisaitten juomaa. Olin kaverin syttäreillä ja toisen yllyttymänä leikkasin hiukset pois . Nyt kyllä hävettää ja suoraan sanottuna vituttaa. Että näin tyhmä ihminen voi olla kännisssä
Kyllä hävettää!!!!!!!!
4
2525
Vastaukset
- Nimetön
älä välitä kasvaa se tukka takasin
- Ei se kalju siinä
Minä taas naureskelin eräälle tutulle naiselle josta tuli ns. hetkessä kalju kun luulin, että hänelle on käynyt samoin kuin sinulle. Oli niin surkean näköinenkin. Eipä kestänyt kauaa hymyn hyytyminen kun olikin kyse syöpähoidosta. Onneksi syöpä on nyt voitettu!
- TakkuTakiainen
Luulen vähän että jos on syöpä niin ei siinä aihepiirissä hirveästi noteeraa tuommoista kömmähdystä. Lähinnä kiusallista.
- TakkuTakiainen
Sellaisille , joille sattuu humalassa, sattuu paaaljon pahempaakin. Tästä lähtien osaat säilyttää tietyn valppauden, "varoituskellon" takaraivossa. Ainakin jos olet vähänkin järkevä. Jos et, älä juo viinaa.
Ajattele, sinulta meni vain tukka, joka kasvaa takaisin? Entä jos olisit ollut autokolarissa tai tippunut portaat alas ja menettänyt liikuntakykysi? Tai joutunut raiskatuksi? Tai miljoona muuta vaihtoehtoa.
Olet onnekas koska kantapään opetus oli sinun kohdallasi jotain mikä korjaantuu!
Oma opetukseni (ehkä näkyvin niistä) oli putoaminen louhikossa kun patikoin kaxikymppisenä varomattomasti viinipullon kanssa metsäretkellä. Pysyvä vika jalassa, joskin lievä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2034435Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t663169Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881747Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131337Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231137Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501098
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481079- 50989