Kävin eilen entisessä kotikaupungissani työasioilla. Palaverien jälkeen mentiin syömään. Kas. Tutun näköinen tyttö lautaspinon takana. No mutta sehän on (*Piip*), olit lukiossamme. Olit kaunis kuin mikä, ja ylpeä. Muistelen että susta pili tulla näyttelijä. Nenä pystyssä et edes moikannut kaupungilla tai bileissä.
Nyt 15v myöhemmin sulla oli ihan samanlaiset vaatteet ja ryppyjä silmien ympärillä. Kaunis olit edelleen mutta se nenä ja silmät osoitti jo sinne kengän kärkien suuntaan.
Et moikannut. Tunsitko edes? Toivottavasti.
Mä annoin sulle yhden euron (1)tippiä ja ajattelin että pese huora se lautanen miltä mä söin. Ja mä nautin siitä.
Nöyryytin lukiokaveria
9
2650
Vastaukset
- Kyytiä
Älysi jo nuorena lukiolastyttönä olla lähtemättä mustanpuhuvaan kelkkaasi.
- Suomalainen mies
mikä se on?
- Teppo Tulkku
Suomalainen mies kirjoitti:
mikä se on?
Se on ilmeisesti Stiga.
Missä ravintolassa muuten huorat pesevät lautasia? Olisi hauska nähdä sekin maailman ihme.
- säälittävää
Ai että ihan huora on? Miten voi joku olla noin pienisieluinen? Lukioaikan ei saanut pillua niin pitää siitä vuosikausia murehtia ja haukkua vastapuolta huoraksi. Sinä olet säälittävä paska. Kuulostat aivan joltain huorissakävijältä.
Kerropas mitä sinusta piti tulla lukioaikana? Oliko haaveenasi päästä isona naisia vihaavaksi luuseriksi? Jos tuo olisi suomalaisen miehen koko kuva, niin suossa oltaisiin ja syvällä.
Miksi hänen olisi pitänyt kaveerata kanssasi nyt tai silloin. Jos jo silloin tasosi oli tuota ja asenteesi, ajatusmaailmasi ym. kateelista pikkusieluista pyrkyryyttä, niin kaikki täysjärkiset välttelevät seuraasi.
Aikuisen ja ehjän ihmisen itsetunto kestää myös olla duunarina ja korjata toisten jälkiä. Ja miten tämä yhteiskunta edes pyörisi ilman heitä?
Aina on joku, jonka elämäntehtävä on lyödä kapuloita rattaisiin ja aiheuttaa mielipahaa kanssaihmisilleen.
Ilmeisesti saat ilkeydestä hyvänolon ja vallantunteen itsellesi ja luulet olevasi maailman kuningas. Mutta oikeasti olet säälittävä itkijä.- olis kiva tietää
prosentuaalisesti paljonko tämän tyyppisiä ihmisiä oikeesti on jotka tuijottavat vaan omaan napaansa, on näitä naisissakin joskus oon huomannu. Vaan siis kuinka hyvin ihmiset pystyy peittämään liiallisen oman navan tuijottamisen. Sinkku kanssa täällä joka miettii, että mistä oikeesti tunnistaa hyvän kunnollisen miehen vai mennäänkö aina filunki-ihmisten pillien mukaan?
- Erkki the män
Millä perusteella toi kirjoittaja on mielestäsi mies?
- Zigi
Olet katkera vieläkin siitä että et kelvannut. Nyt voit sanoa että olet arvokas ja tämä entinen lukiokaverikin on arvokas. Ei hän ole yhtään vähemmän arvokas sen tähden että hän ei sinua huomioinut lukiossa. Et tiedä mitään hänen elämästään.
Tällainen haavaisuus yleensä "haisee" matkan päähän ja muutkin ihmiset voi kaikota ei pelkästään tämä entinen lukiolainen. - Klaara Laava
Kyseessä oli varmasti väsynyt maisteriohjelman puurtaja, joka tiskaa henkensä pitimiksi ja väsää samalla graduaan.
Ei siinä aivomyrskyssä ja väsymyksessä paljon jaksa kaiken maailman lukion hylkiöt kiinnostaa. Olit ilmeisesti kiusattu, katkeruudestasi päätellen?
Seuraavaksi voi nähdä hänet pankinjohtajan pallilla kun haet lainaa siihen peniksensuurennusleikkaukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712360En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831031Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581031- 1081000
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81941- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67756- 33697
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694