Jompainen kumpainen iltapäivälehti ilmoitti, että Teijan maajussifinalisti Timo ja hänen nykyinen naisystävänsä Rachel odottavat vauvaa. Tapasivat kuukausi sitten, menivät kihloihin, purkivat kihlauksen ja menivät uudelleen kihloihin kunnes taas purkivat kihlauksen ja Timo ennätti Suomi24-treffeillä jo etsiä seuraa (en tiedä oliko aito vai oliko jonkun tekemä feikki-ilmoitus) ja laittoi minullekin viestin, johon vastasin, mutta hän ei enää vastannut minulle. Sitten kun etsin hänen ilmoitustaan seuraavana päivänä se olikin poistunut ja pari päivää myöhemmin iltapäivälehdet otsikoivat, että Timo ja Rachel jälleen yhdessä kunnes taas "bänks" ja nyt ovat palanneet yhteen vauvan odottamisen merkeissä.
Rachel on kaunis nainen ja Timo älykäs kaveri, joten tuleva vaavi on varmasti ihana "prinsessa" tai "prinssi". Toivottavasti nyt suhdekin alkaa vakiintua.
Rachel on kaunis nainen ja Timo älykäs kaveri, joten tuleva vaavi on varmasti ihana "prinsessa" tai "prinssi". Toivottavasti nyt suhdekin alkaa vakiintua.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että lehdet maksavat hyvin juttupalkkioita. Kuulemme varmasti lisää heistä(Tosi ketä kiinnostaa joku maajussi-timo???)
Näin se aika kuluu, uudet julkkikset nämä maajussi ja citybird, Hohhoijaa...kohta on muija mahansa kanssa jossakin lehdessä.
että Matti Nykänen on saavuttanut sentään elämässään jotain(maailman paras mäkihyppääjä), joten Matti on OIKEA julkisuudenhenkilö. Toisin kuin hänen ympärillä pörräävät julkisuuden tavoittelijat.
Rachelin paksuksi?:D Timo kertoo että vauva sai alkunsa jouluna vietetystä lemmenlomasta. Joulusta on nippanappa 3 viikkoa. Hedelmöitys tapahtuu yleensä kuukautiskierron puolivälissä. Kyllä kiirettä pitää että jo nyt pystyisi muka näkemään testeistä että on raskaana jos silloin on raskaaksi tullut. Joko taas höynäytetään? Kohta tulee "keskenmeno" ja taas ero ja juttua Iltalehtiin:/
Minäkin vastasin hänen ilmoitukseen. Oli feikki sillä tapasin kirjoittajan kahvikupposen merkeissä. Eipä ollut Maajussi Timo vaan kuulemma joku hänen idoli. Häivyin saman tien.
Toivotan Timolle ja Rachelille rakkautta ja vauvan odotusta. Koko suomi odottaa syyskuuta.
Oliko sen nimimerkki siellä Treffillä jokin "lentäjä-Timo" tmv. En muista ihan varmasti. Ilmoitti asuinpaikakseen Lopen kunnan.