Onko sianlihan syöminen suurimpia syntejä?

Vai miksi Suomessa asuvat muslimit pitävät usein sekä yksilöinä että ryhmänä tiukimmin kiinni juuri sianlihan syönti kiellosta?
3237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sitä on niin helppo noudattaa ympärivuoden, verrattuna esim. kivittämiseen.
Suomi on siitä ikävä maa ko. arabinationalismin kannattajille, että talvella kivet jäätyvät maahan kiinni.
Vaikeuttaa harrastetoimintaa.

Äänestä
  • Hei EclipsE, psyykelääkkeet pitää yleensä niellä, ei käyttää suppona.

    Äänestä

  • Taha Islam kirjoitti:

    Hei EclipsE, psyykelääkkeet pitää yleensä niellä, ei käyttää suppona.

    sellaisenko neuvo se tohtoris-setä sinulle antoi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ouzo kirjoitti:

Vai miksi Suomessa asuvat muslimit pitävät usein sekä yksilöinä että ryhmänä tiukimmin kiinni juuri sianlihan syönti kiellosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu