Jarmo Björkvist ja Jarmo Korhonen!

Nämä Jarmot on täsmälleen toistensa näköisiä. Hämmästyttävää vielä se, että molemmat on kiihkomielisiä keskustalaisia. Ei voi olla sattumaa, löytyykö taustalta hyvinkin läheinen sukulais-suhde? Kepun x-files.. Matti ja Mauri ei varmaan ole sukulaisia. Sonnimies ja City-keskusta taas voisivat olla suorastaan veljeksiä tai jopa vieläkin läheisempiä.
3210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toinen on jo kyntensä näyttänyt!

Antaa Matti Vanhasen olla puikoissa, kun hänellä ei ole pelkkää pururataa korvien välissä! Kaikki suomalaiset kannattavat Kepua ja Mattia.

Äänestä
  • Alkion oppeja ja siten alkuperäinen keskustalainen. Matti Vanhanen on yliopistomies, kaupunkilainen ja lähellä Esko Ahon linjaa. Ahon linja on sama kuin Kokoomuksen linja.

    Äänestä

...katsellen näkee harhoja. Miten lähes 2-metrinen iso ja vankka Jarmo Korhonen voi muistuttaa 160-senttistä hintelää puukkojunkkaria?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Liian totta ollakseen sattu... kirjoitti:

Nämä Jarmot on täsmälleen toistensa näköisiä. Hämmästyttävää vielä se, että molemmat on kiihkomielisiä keskustalaisia. Ei voi olla sattumaa, löytyykö taustalta hyvinkin läheinen sukulais-suhde? Kepun x-files.. Matti ja Mauri ei varmaan ole sukulaisia. Sonnimies ja City-keskusta taas voisivat olla suorastaan veljeksiä tai jopa vieläkin läheisempiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu