Uimarannat espoossa

tyttö

Mikä on paras mihin paistaa hyvin ja on siisti??

5

1644

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esbåå

      Kävimme usein Haukilahden rannassa, kun asuimme Espoossa. On mukavan viihtyisä ja venesataman vierestä löytyy kahvilakin.

    • Espoolainen

      Haukilahdessa ja Matinkylässä.Kummassakin kahvila-ravintola. Matinkylässä voi olla enemmän nuorisoa.
      Kivenlahti ja Soukan Klobben on myös hyviä.

    • essi

      Koska en pidä merivedestä menen yleensä Oittaalle. Siistiä on, mutta lapsiperheitä aika paljon.

    • Zero

      Olemme siskoni kanssa kiertäneet tänä kesänä Espoon uimarantoja/lätäköitä, joten pystyn tähänkin ehkä jotain sanomaan.. :)

      Luulen, että etsit jotain biitsi-tyyppistä, kun me taas olemme arvostaneet enemmänkin hyvin uintimahdollisuuksia, mutta biitseistä parhaaksi sanoisin ehkäpä Oittaata. Myönnettäköön, että olen kiertänyt enemmän pohjois-Espoon rantoja, joten merenrannat ovat jääneet aika tuntemattomaksi minulle. Uimaolosuhteiltaan parhaaksi sanoisin Kaitalampea, joka on todella syvä ja kirkasvetinen lampi. Siellä on monia pieniä uimapaikkoja, joten ahtaanpaikankammoisetkin uskaltaa lähteä sinne. :) Siellä on myös todella kivoja kallioita auringonottoon!
      Toivottavasti olet löytänyt mieleisen rannan itsellesi!

    • Tero P.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe