Stallaripuolue Vihreät
VTM61
8262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on. Ei siitä puolueesta löydy vasemmistolaisuutta.
Siis jos tarkoittaa vasemmistolaisuudella pienituloisen aseman parantamista.
Hyvä jos siitä löytyy edes vihreyttä. Minulle se ainakin on yksi cityvihreä porvaripuolue. Jonkun mielestä Kokoomusta parempi kuitenkin pienituloisen suhteen.
Se nyt ei oo kummonenkaan kehu.
Eivät vasemmistopoliitikot ole koskaan eikä missään ajaneet pienituloisen aseman parantamista, vaan lähinnä omien etujensa parantamista pienituloisten äänestäjiensä kustannuksella.
Entinen Neuvostoliitto oli ja Pohjois-Korea on hyvä esimerkki siitä, mitä "tasa-arvo" oikeasti tarkoittaa sosialismissa ja kommunismissa
Vähävaraisille eläkeläisille ja veteraaneille aiheuutamalle heille jo tähän mennessä jo yli
12 000 euron eläkeleikkaukset jokaista vanhusta kohtaan, jonka esityksen hän teki 1996 suuressa vihreässä viisaudessaan. Vieläkin sama eläkkeiden leikkaus ja riistot jatkuvat kukausitain vuodesta toiseen samansuuruisena, muta erittäin salaisena, ettei sitä moni vanhus edes enää muista. Tätä riistoleikkausta ja pidätystä he eivät saa edes vähentää verotuksessa. He vain kituvat lopun elämäänsä vähien eläkevarojensa keskellä.
Mitä ihmettä, onko Suomessa joskus ollut vihreä halitus?
Olisko tosiaan joskus ollu niin paljo viisautta samaan aikaan valtion johdossa.
Nitä ihmettä? Luuletko että Suomessa on joskus ollut yksipuolue hallitus?
Onko tosiaan jollakin niin paljon tyhmyyttä että uskaltaa esittää tuollaisia utopistisia kysymyksiä? Lue pojurukka muutakin kuin vihreää sanomaasi, sitä Soininvaaran testamenttia! Jotta jotakin tietäisit politiikasta.
Yaitaa olla ennätys tyhmien kysymysten sarjassa tämä höppänän esitys!
Luulen..., em mää mitää luule. Mää tierän. 1926-27 Suomes oli demareeden hallitus, mihnei ollu mitää muuta puoluetta följys.
Eikä silloin onneksi ollut vihreitä sähläämässä Suomen taloutta ja jarruttelemassa kehitystä, sillä pulavuodet alkoivat heti sen jälkeen ollen 1930 paikkeilla kaikkein pahimmat! Mikä puolue se silloin oli joka se aiheutti,? Onneksi ei ainakaan vihreät! Mutta nykyisin se on vihreiden idea vastustaa kaikkea kehitystä joka tilanteessa vaikka eivät tajuaisi mitään mistään, eivätkä tajuakaan muuta kuin että pitää vastustaa ja hanttiin panna, vaikka eläkeläisiltä leikata eläkkeitä. Siitäkin on täällä kirjoiteltu ja lienee totta varmaan sekin? Joten kehitystä on siis tapahtunut vihreiden ansiosta! Ainakin em. kohdalle!
Täytyy niiden vihreiden kyllä olla tosi taitavia, jos ihan yksin ovat kyenneet noin suuria asioita valtakunnassa päätöksiksi ajamaan ohi kaikkien muiden puolueiden. Varsinkin jos ne muut ovat vieläpä huomattavasti näitä vihreitä fiksumpia.
Jotenkin minusta kyllä nyt tuntuu siltä, ettei tämä yhtälö voi noin toimia. Siksipä kait olenkin joku ihmeen "pojuparka" jonka pitäisi enemmän lukea vaikkapa Valittuja Paloja.