XP:n avauksen vilaus...

Enpä osannut muutenkaan otsokoida mutta kysyisin kuitenkin sellaista, että kun avaan koneen, niin alussa vilahtaa jotakin koneen tietoja. Kuinka tai millä näppäimellä saan sen pysäytettyä jotta sitä voisi katsoa??
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

niinkin ennalta arvaamattomasta paikasta, kuin Pause näppäimestä! Sehän taase sijaitsee print screenin ja scrolllockin vieressä. Sitten ku se musta ikkuna alkaa tympiin, niin painaa enteriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ute kirjoitti:

Enpä osannut muutenkaan otsokoida mutta kysyisin kuitenkin sellaista, että kun avaan koneen, niin alussa vilahtaa jotakin koneen tietoja. Kuinka tai millä näppäimellä saan sen pysäytettyä jotta sitä voisi katsoa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu