Onko kellään ollut vastaavaa?

jjjj666

Minulla alkoi viime kesänä olemaan pientä alaselkäkipua ja tuntemuksia alavatsalla. Alaselkäkipu tulee yleensä iltaisin kun rupean nukkumaan, ja se tuntuu silloin eniten kun nukun mahallaan. Ja voi jomottaa välillä päivälläkin. Se on sellaista jomotusta koko alaselän alueella, ja ainakin vasemmalla alaselässä olen tuntenut myös jonkinlaisia pistoja. Tuon lisäksi olen tuntenut pieniä pistoja alavatsassa sekä vasemmalla että oikealla puolella. Ja tänään ihan keskellä siinä alavatsan alapuolella tuntui sen verran kova pisto että sitä jo melkein säikähdin että mikäs nyt.

Minä olen ihmetellyt mitä tämä oikein on.. Olen käynyt yleislääkärillä ja gynekologilla, gynekologi katsoi munasarjat ja kohdun ultraäänellä ja siellä kaikki ok. Sanoi että minun suolisto ehkä aiheuttaa tuon kivun, että se jotenkin siellä painaa (muita elimiä)?? Yleislääkäri sanoi että voisi antaa lähetteen magneettikuvaan, gynekologi taas sanoi että katsoisi tätä vielä jonkin aikaa ennen kuin tekee mitään (mutta tätä on jatkunut jo kuukausitolkulla..). Ja sitä sanoivat myös että minun selässä ei luultavasti ole mitään vikaa.

Onko kenelläkään muulla ollut samanlaisia oireita? Kiitos jo etukäteen vastauksista :)

3

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voipi olla vaikka mitä.. Onko tulehdusarvot katottu? Onko sinulla ylipainoa? Väärä asento jaloissa? Lihakset jumissa?

      • jjjj666

        Hei!

        Minulla on vain muutama ylimääräinen kilo. Tulehdusarvot normaalit, jalkojen virheasennoista en tiedä. Harrastan liikuntaa ja kun venyttelen niin olen kyllä huomannut että toiselta puolelta jalan lihakset on jäykemmät vaikka miten venyttelisi. Onkohan se sitten joku virheasento??


      • hoidettu
        jjjj666 kirjoitti:

        Hei!

        Minulla on vain muutama ylimääräinen kilo. Tulehdusarvot normaalit, jalkojen virheasennoista en tiedä. Harrastan liikuntaa ja kun venyttelen niin olen kyllä huomannut että toiselta puolelta jalan lihakset on jäykemmät vaikka miten venyttelisi. Onkohan se sitten joku virheasento??

        Luultavasti on. Se on hyvin yleistä. Käypä vaikka osteopaatilla. Lantiossa virheasento, niin se vaikuttaa moneen ja on erittäin yleistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      65
      5420
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      2727
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      274
      2531
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2409
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1884
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      233
      1593
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      56
      1201
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1123
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      88
      1105
    10. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      90
      1096
    Aihe