Koko ajan se on osoittanut rohkeutta. Oli rohkea mennessään idolsiin, kun tiesi mitä siitä seuraa. Oli rohkea kun piti omasta linjastaan siellä kiinni. Oli rohkea kun lähes olemattomalla keikkakokemuksella meni saunaan ja Nummeen. On rohkea kun sisäänajaa metallimessuilla kriittiselle yleisölle bändin uutta materiaalia. Joka pelaa ei pelkää.
rohkeus kuuluu Arin
vakio-ominaisuuksiin
7333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
hagagagag. totta kyllä, nrj keikoille meneminen vaati kyllä rohkeutta oot ihan oikeessa. Idols-Ari rohkeeta on. totta.
kun tietää itsekin kuinka hyvä on, luottaa siihen ja tekee parhaansa. ja jos tarpeeksi moni diggaa, niin antaa palaa, on vaan voitettavaa.
siin hommas pelokkaat pärjää *** sellaset karsiutuu weks jo alkuwaihees ***
esiintymiskammo on kai aika yleinen*** siis sellanen et duunaa jotai ja muut kattelee*** laulaminen on joteski spesiaalii wiel ku kylhän sitä ny muuta duunaa waik ois yleisöökin mut laulaminen ois liikaa ***
Arin pelot onkin juuri tuolla yleisön toiveiden puolella, mitä sitten kun karaoke-taso ei enää riitä ja joku haluaisi kuulla kunnon musaa?
omiens eli lähtökohta on aina oma musa ja siitä diggaaminen *** witut siit yleisöst ja rokkipoliiseist *** saa kukin ol mitä mielt haluaa *** rohkeut on just päästää irti niist odotuksist ja antaa palaa waan omien wisioiden mukaan***
... ? Täyttä nonsensea toi sun viesti. Heittelet vaan sanoja.
Tarkoitit ilmeisesti että Ari pelkää että yleisö toivoo jotain muuta kuin mistä se on tähän asti tykännyt eli toívoo jotain parempaa??
En usko että Ari pelkää sitä, miksi pelkäisi, toi kaikki edellä mainittu mihin Ari on jo pelotta ryhtynyt puhuu nimenomaan ton tyyppistä pelkäämistä vastaan.