Nato-vastustajilla EI ole MORAALIA!

Jr.

Kyllä se niin on, että valveutuneet kansalaismme, kuten minä, emme jaksa luottaa kaiken aikaa laskusuhdannetta eläviin puolustusvoimiin AINOANA kansakuntamme vapauden turvaajana!

Kansakunta kaipaa NATO-jäsenyyttä (ennen teryleeni riitti!). Monet eivät ole vielä tätä tiedostanut, mutta jos kysytään, että pystyykö Nato takaamaan uskottavamman puolustuksen kuin oma pieni armeijamme, niin vastaus olisi kyllä! Siinä pieni vinkki neuvoa-antavaan kansanäänestyksen kysymyksen laatijoille! :)
4218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi Suomessa puolustusvoimat ovat laskusuhdanteessa, miksi miehiä koko ajan vähennetään reservissä, miksi tykkejä ja panssarivaunuja on romutettu satamäärin...?

Vastaat itse aivan oikein tähän maanpetokselliseen toimintaan. Juuri siksi, että voidaan sitten kysyä kansalta tätä asiaa. Kaikki keinot on nyt valjastettu Natoon liittymistä varten. Ennen tällaisesta sai pitkät kuritushuonerangaistukset; nyt puolustusvoimain komentaja voi Nato-kiimassaan aivan avoimesti suorittaa tällaista myyräntyötä.

Tämäkään ei auta, koska kansa ei ole niin tyhmää kuin kokoomuslaiset luulevat. Nato vastustus vain kasvaa ja kokoomusväestö turhautuu ja saa oireita.

Äänestä
  • olen siirtynyt Natokannattajaksi.

    Äänestä

Ensinnäkin natolla ei ole aluepuolustusta,
toiseksi nato laskee maanpuolustusmoraalia.

vastainen puhuu p....a

Erinomainen Nato selvitys paljasti.

Nato-jäsenyyden vahvistavan Suomen turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa. Liittokunnan voimavarat ennaltaehkäisisivät Suomeen kohdistuvan sotilaallisen painostuksen, hyökkäyksen uhan tai sotilaallisen hyökkäyksen mahdollisuutta. Eikä vastustajan tarvitse puolustustahdosta huolehtia se löytyy aina.

Äänestä

Toistaiseksi se NATO ei ole luvannut Suomeen yhtään sotilastaan.

Miksikö? Siksi että NATOLLA EI OLE SOTILAITA!

Sen sijaan NATO on ilmoittanut, että suomalaisia sotilaita tarvitsisi sen ulkomaanoperaatioihin 6000 kappaletta, mitä meillä ei UM:n selvityksenkän mukaan ole.

Rauhanturvaajia on alle tuhat...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UrhoKekkonen kirjoitti:

Jr.

Kyllä se niin on, että valveutuneet kansalaismme, kuten minä, emme jaksa luottaa kaiken aikaa laskusuhdannetta eläviin puolustusvoimiin AINOANA kansakuntamme vapauden turvaajana!

Kansakunta kaipaa NATO-jäsenyyttä (ennen teryleeni riitti!). Monet eivät ole vielä tätä tiedostanut, mutta jos kysytään, että pystyykö Nato takaamaan uskottavamman puolustuksen kuin oma pieni armeijamme, niin vastaus olisi kyllä! Siinä pieni vinkki neuvoa-antavaan kansanäänestyksen kysymyksen laatijoille! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu