Expektiltä poimittuja hyviä kertoimia tälle päivälle:
Cercle Brugge - Club Brugge
1 3.05 (40%)
Crewe - Leeds
1 4.50 (27%)
Vitoria Setúbal - Vitoria Guimarães
1 2.45 (45%)
Brynäs - Linköping
2 2.40 (45%)
Djurgården - Västra Frölunda
1 2.20 (52%)
Skellefteå AIK - Timrå
1 2.40 (47%)
Cercle Brugge - Club Brugge
1 3.05 (40%)
Crewe - Leeds
1 4.50 (27%)
Vitoria Setúbal - Vitoria Guimarães
1 2.45 (45%)
Brynäs - Linköping
2 2.40 (45%)
Djurgården - Västra Frölunda
1 2.20 (52%)
Skellefteå AIK - Timrå
1 2.40 (47%)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Omat kerroin arviot Crewe - Leeds 3,65 3,25 1,80
Tasoeroa näillä tietenkin on Leedsin hyväksi. Kotietu on Englannissa todella tärkeä, ajatellaanpa jos olisi Leedsin kotipeli, kertoimet olisi silloin tätä luokkaa Leeds - Crewe 1,20 4,40 10,20
Crewe on hyvä valinta!
Ihan selvästi hei! Creweä kattelin itsekin sillä silmällä, ja sitten noihin Ruotsin kohteisiin mutu-kutina (ilman kertoimiin tuijottelua) sanoisi että Brynäs ja Timrå. Kun otetaan huomioon että pelaamani Elitserien kohteet lähes poikkeuksetta eivät osu, niin tässähän on jo melkein peesauksen paikka.
voi olla aika kaukaa haettu kohde Club on kyllä selkeästi parempi joukkue ja kun ei ole kotietuakaan
Tota joutu sen verran itsekkin vilkasemaan, ja kyllä Club on selkeästi keskinäiset vieny. Lisäks kyseessä ilmeisesti jonkinsortin Cup peli? Cercle Brugge on voittanu yhden 13 keskinäisistä peleistä ja kaksi kertaa venynyt tasapeliin Clubin kanssa.
Että onko jotain perusteluita heittää kotijoukkueen voiton tueksi, historia on kovasti sitä vastaan. Mutta toisaalta vierasjoukkueen kertoimella ei sitäkään voi pelata.
no sit peli voi olla mikä vaan riippuu kiinostuksesta peliä kohtaan
päivän vetojen pohja...miksei...2 kokonaista tappiota kotonaan vuonna 2007 se on jo aika vakuuttava putki
kuulua ensi kierroksen pelivalikoimiini (vaikka Guimaraesin maali oli kyllä paitsio tai sitten paitsiosäännössä ei ole mitään järkeä): sen verran sekaisin peli oli, kaikilla ei oikein näytä olevan pelikäsitystä, syötöt minne sattuu.
Se on kyllä merkillistä, että Veikkaus ei tarjoa Portugalin liigaa valikoimassaan, vaikka Canal sitä näyttää.