Olen 19-vuotias nuori mies. Takanani on kolmen vuoden suhde ja nyt uuden tytön löydettyäni olen törmännyt kyvyttömyyteen. Kun tositoimien pitäisi alkaa niin ei vaan seiso. En oikeen tiedä, että mikä riivaa kun ensikertoja päästessäni tarpeeksi lähelle nykyistä tyttöystävääni housuissa kyllä pullotti. Kun sitten jossain vaiheessa pääsimme seksiin (tai siis yritykseksihän se jäi), niin ei pelit enää toiminut ja sen jälkeen ei ole tuntunut toimivan muutenkaan kovin hyvin. Mikä siis riivaa?
Uuden tytön kanssa ei seiso
epätoivoinen.
1314961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Minulla on sama ongelma. Takana pitkä suhde jossa paljon seksiä ja nyt eronneena ja uuden ihanan naisen löytäneen minulle on käynyt samoin. Pullottaa koko ajan kun ei ole mahdollisuutta seksiin mutta heti kun on mahdollisuus, lopahtaa.
Itse olisin myös hyvin kiitollinen vinkeistä...
liikaa suorituspaineita? Tiedostamatonta jännitystä?
suhde päässä loppuun käsittelemättä ja murehtimatta.
Kumpi jätti kumman? Uusi ihminen ei ole se sama, joka sytytti, ei vaikka olisi samannäköinenkin.
Itsellä 5 vuoden suhde vessanpöntösta alas. Usko tai älä,rakastat edelleen exääsi.Et saa häntä mielestäsi ja uusi naisesi ei ole sama jonka omistit.Liikaa suorituspaineita,eikä nainen ole se tuttu ja turvallinen joka ennen oli.Taidan puhua varmaankin vaan omasta puolestani.Mutta ei muuta kun aikuisviihde pyöriin ja nyrkkikyllikille.Itse olen sen verta surkee nykyään naisten kanssa.
se on kuin sähköisku kun se iskee, kun kaveri kävelee auditorioon ihmisten eteen esittelemään esitelmään, saattaa tämä itsevarma kaveri mennä täysin lukkoon, sama koskee potenssia, parissa sekunnissa kovasta erektiosta täysin lörpöksi. Elimellistä vikaa sinulla tai muilla ei ole, se on se aika, paikka ja syy, ei muuta. Pari vinkkiä, älä ota paineita kun tulee kontakti ja välitä sama tieto neitokaiselle, pientä huumoria kehiin ja aikaa. Jos jostakin syystä ei lähde veri virtaa, nappi viagraa on kova sana, ja varmasti toimii jos on vähään haluja ko. neitoseen.
peuhaa sen akan kanssa sängyssä yksi kokonainen päivä ja heti kun pik¨kusenkin rupee jöpöttää niin työnä ineen kyllä se siitä loput muistaa.
sama oli mulla eron jälkeen kun tapailin uuttaa. mutta tottui kyllä. nyt kun jalllittelee noita suomi24 eronneita ja treffailee muka poikamiehenä ja käy kylässä ja ne naiset jotka ilmoituksessa ei etsi pelkkää seksi seuraa, saavat sitä valitettavasti. joidenkin kanss känyt että ei ota eteen mutta riippuu naisesta. ei kaikkien kanssa mene lukkoon. esim kun otin kapakista naisen niin illalla esileikieenkautta suihinottoon ja sit paneen ja ei ollut ongelmaa.
Älä suotta murehdi. Kuten monet todenneet niin liikaa vaan paineita ja uutuuttaan se suhde kangertelee. Naisena voin sanoa ettei se ole katastrooffi. Itselle on käynyt niin suhteen alussa ettei miehellä ottanut eteen ja aluksi tunsin itseni syylliseksi, rumaksi ja epäkiihottavaksi. Niin ei ollut koskaan aiemmin käynyt minulle ettei olisi miehelä jopo keulinut sängyssä.
Olimme kuitenkin sen verran fiksuja että asiasta keskusteltiin heti tilanteen tapahtuessa ja poistettiin virheelliset luulomme epähaluttavuuksista ym. Uskon että miehestäkin oli mukavaa että helliminen jatkui "epäonnistumisen" jälkeen ja otettiin aikaa ja vielä kerran aikaa puuhiimme tulevaisudessa. Meillä oli yhteiset halut ja tavoitteet ja teime yhdessä töitä ne saavuttaaksemme. Se läheisyys ja tutustuminen toisen haluihin ja vartaloon on tärkeää mutta myös se henkinen turvallisuus tilanteessa.
Älkää hyvät naiset tehkö asiasta numeroa jos miehellä ei ota eteen, älkää loukatko. Ja miehille neuvoksi että ottakaa tilanteen sattuessa puheeksi tyttöystävän kanssa ettei lopahdus johdu hänestä. Kunnon esileikit kehiin!
Sama vika! Aivan perseestä ja syö itsetuntoa! Ikä on 31v.
Minun tarinassani seurustelin muutaman vuoden naisen kanssa, johon en ollut rakastunut. Alussa seksin suhteen ei ollut paineita ja tyrin ja tein parhaani mukaan välittämättä vaikka ei kaikki mennytkään aina "ohjekirjan" mukaan. Koska en ollut rakastunut, niin seksikerrat väheni ajan kuluessa ja runkkaaminen alkoi tuntua paljon tyydyttävämmältä. Tuollainen yksipuolinen romanssi tietysti pättyy ennenmmin tai myöhemmin ja niin kävi onneksi meilläkin. (miksi tuo kesti noin pitkään onkin oma tarinansa, eikä kuulu nyt tähän aiheeseen...) Sain haukut mm. huonoista seksikyvyistä ja se jotenkin osui ja upposi, vaikka tiesin mistä se johtui ja etten ollut kiinnostunut enää.
Jonkun ajan kuluttua rupesin etsimään uusia kumppaneita ja erään kanssa päädyin sänkyyn. Hän ei todellakaan ollut mikään ruusu, mutta tiesi tasan tarkkaan mihin reikään housuissani oleva tappi kuului! :D En tälläkään kertaan ollut rakastunut, mutta silti hänen onnistui kiihottaa minut hulluuden partaalle ja seisoi joka kerta loppuun saakka! Nyt vanhempana ja viisaampana emme ruvenneet seurustelemaan ja juttu hiipui oikeaoppisella tavalla. Hän olisi kyllä pitänyt minusta, mutta olisi ollut kuitenkin väärin aloittaa mitään..
Mutta nyt viimeisen seksisuhteen kanssa oli pahemman kerran ongelmia! Ajauduin yhteen tytön kanssa, johon ihastuin ennen seksiä. Hän oli ruumiinrakenteeltaan kuin unelma! Voi kertoa, että virheettömämpiä rintoja, persettä, ihoa, karvoitusta häpyhuulia ym. en voisi märimmissä unissanikaan kuvitella! Täyden kympin kroppa joka suhteessa! Ja olin vieläpä ihastunut häneen, niin luulisi seksin olleen jumalallista! Mutta ei! Vaikka mitenpäin jyystin, niin ei vaan tuntunut missään! Olin tästä niin ihmeissäni, että lopulta se vaikutti erektioon ja sitten olikin noidankehä valmis! Tämäkään suhde ei johtanut seurusteluun, koska hänen puolelta ei ollut niitä tarvittavia tunteita,
Jälkeenpäin olen yrittänyt ymmärtää mitä haluilleni ja seisokilleni oikein tapahtui? Pelottaa yrittää seksiä jonkun kanssa, jos se ei kuitenkaan onnistu ja nolaisi itsensä. Yhden mahdollisuuden olen jo torjunut vain siksi että ei ole uskaltanut kokeilla. On myös masentavaa ajatella, että mitä jos ihastuu johonkin tyttöön ja kaikki kaatuu siihen että ei seksi onnistu! :( Viagra voisi tietysti toimia apuna, mutta mitä jos sen jälkeen ei luota enää luonnollisiin kykyihin ollenkaan? Toisaalta ehkä sellaiset huolet unohtuvat samalla kun kemiallisen seisokin aikana kokee mahtavia viboja! ;)
Jonkinlaisesta suorituspaineesta ja itsetunnon puutteesta lienee kyse!? Varsinkin jos täydellisen naisen edessä ei onnistu, mutta "läskipersettä" pannessa saa taistella orkkuja vastaan!
ellei minuutissa ole tanassa, se ei ole kone, eikä sillä tee mitään. Näin ainakin moni odottaa partnerilta tai tämä itse. Media vaikuttaa tänä päivänä ihan liikaa ihmisten mielikuviin ja kuvitellaan sitä samaa tapahtuvan arkielämässä. Ongelma ei ole yksilössä vaan koko laumassa.
että onhan nyt varmaan yli keskimitan tai ainakin paksuuden, vaikka itsellä roikkuisi rinnat polvissa ja perse hyllyisi suunnattomasti. Jos vähänkään tarkemmin mietit mihin olet sekaantumassa, niin ei varmasti tee mieli, on nämä nykyajan naiset sen verran typeriä..
Hei nuoret miehet!
Saman koin minäkin kun kohtasin syksyllä aivan ihastuttavan naisen johon rakastuin. Olen nyt 55-vuotias ja kilpaurheilijana minulla on hyvä kunto, testosteronitaso korkealla. Mietin kovin sitä tilannetta ja päädyin siihen, että kohdattuani loppuelämäni naisen, minulle tuli liian suuret onnistumispaineet. Eli nyt ei voi epäonnistua, vaan pitää onnistua paremmin kuin koskaan aikaisemmin. Nyt suhteemme on ihana ja seisomisongelmia ei ole..päinvastoin.
Joten malttia pojat, ongelma on vain korvien välissä ja kohtaamanne nainen merkitsee teille enemmän kuin kukaan aikaisemmin!
Nää on just niitä juttuja mitä puhutaa kovassa kännissä jätkien kesken ;D
Joo. Mulla on käyny niin että vuos sitte erosin ja siitä 3kk pääsiin "pukille" ei seisonu.
Siitä toiset 3kk sama muija ei seisonu mut sitte vähän-ajan kulutta seiso ja sain toimitettua homman jotenkuten.
no siitä kuukaus ja uus muija. Ei seiso. En viitsitnyt edes vaivaitua kun en niin paljon dikkaillu muijaa. Nyt olis vitun hyvä muija. halusin sitä. Mut ei seionu. Tosin oltii juteltu vasta 3h ku mentii sen kämpille ;D
Vituttaa aika ankarasti ku ei voi panna kaikkia muijia mitä haluis. . . vaikka olis mahdollisuuski. Kyllä mä niitä pillereitä hommaan makso mitä makso. . .
ongelmaa täälläkin. uuden muijan kanssa yleensä jännittää ja joko ei seiso tai sitten saattaa lopahtaa kesken.