Hyvin selvää että Helsinki pyrkii pakonomaisin keinoin kuntaliitokseen Sipoon kanssa.
Älkää Sipoolaiset suostuko vain missään nimessä Helsingin pyrkimyksiin hakea vilpillisin keinoin maitanne. Helsingillä on selvästi taka-ajatuksia maittenne suhteen ja olen varma, os kuntaliitos Sipooseen syntyy, tullaan helsingin uusille maille rakentamaan luxus asuntoja tärkeille henkilöille tai jopa pahin kaikesta, helsinki myy Sipoolaiset maansa venäläisille.
On todella käsittämätöntä miten tietyt henkilöt maassamme saavat jyllätä ja jyrätä ihmisten perinnöt miten haluavat. Käsittääkseni Helsingille pitäisi riittää nykyiset omat maansa, mutta on käsittämätöntä, että yleisesti Helsingillä on oikeus pakkolunastaa toiselle kunnalle kuuluvia maita.
Helsinki joutui jo kerran kokemaan tappionsa, kun Espoo ei suostunut antamaan vuokraamiaan maitaan Leppävaarasta Helsingin rakennettaviksi ja silloinkin Helsinki oli rakentamassa luksus asuntoja omille ökyrikkailleen tänne espooseen.
Helsinki kuitenkin näytti löytävän vastauksen Sipoosta, mihinkä nyt viimeisimmän tiedon mukaan tulee nousemaan Helsingin kermalle luxus huviloita ja laatuasuntoja. Helsingissä noita laatuasuntoja olisi tyhjilläänkin mutta ne eivät kuulemma kelpaa näille ulkomailta Suomeen muuttaville professoreille juuri siitä syystä, koska helsingin tavallinen asukas on liian sekoittuva älymystön kanssa.
Helsingin pakkolunastus Sipoosta oosittaa jälleen syytä uusien sotien syntyyn ja vallan ajasajoa johtoportaissa. Me työläiset osaamme tehdä lakkoja ja laittaa rapaa porvarien rattaisiin ja tulemme myös tekemäään niin.
Nyt on vain ajan kysymys, milloinka historia saa uuden lehden, joka osoittaa sen toden suomalaisesta diktatuurista sekä tavasta hallita ja hajoittaa.
Tämä porvarien vallan himo ja eurojen myötä tullut rahan arvon alas ajo, tulevat tekemään meistä tavallisista ihmisistä entistäkin poissa olevia, kun maamme päättäjät ja kermaperseet saavat tahtojaan läpi ja tuhoavat maamme aatteen, olla itsenäinen ja järkkymätön kansa!
Huon kermaperseet,,tämä oli DEMOKRATIAN PUOLESTA!
Helsinki hakee elintilaa Sipoosta jotta kerma saa luxus asuntoja omaan käyttöönsä!
politico
0
341
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833338
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442777Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742316- 612288
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512221Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1162206Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202007Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv211993- 621934
- 961790