Maaparonien paskanen handu on aina minun taskussa. Lihava isäntä syö minun pöydässä. Eläkkeestä menee 35% junttiparonien tukemiseen. Aika ottaa kansanvalta Suomen niin sanotussa tasavallassa.
Handu pois minun taskusta!
Eläkeläinen
8395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hakeudu hyvä ihminen hoitoon ja pian.
Ei onnistu hoito täällä kepulaiskunnassa, jossa yksinvaltias kepu on romuttanut terveyspalvelut. Rahaa syydetään omiin hankkeisiin, mutta koko kunnan väestön terveydenhoito on retuperällä. Silti haavalillaan paluumuuttajista, veronmaksajiksi. Kuka hullu tänne muuttaa, kun ei ole riittävää palvelutasoa?
Muuta Helsinkiin ! Täällä on aivan sama meno. Täällä tosin vallassa dem kok, että toisko se vaihtelua. Terveyskeskukseen on täääläkin turha koittaa alle 2 kuukauden.
Kansanvalta ja tasavalta, niin että EU:lla ei olisi mitään valtaa?
Puhu EU:lle, jos on asiaa.
Kenen taskussa sulla on käsi !? Duunarin.
Tuolla veroprossalla kuulut siihen 30 000mk/kk saavan eläkeläis verenimijäporukkaan. Ja veroprosentti sama kuin rasvaprosentti. Lähetteletkö viestejäs sieltä Kaliforniasta, missä me duunarit pidetään yllä teidänkin elintasoa ? Onko tarpeeksi lämmintä ? Kiva, kun on noita Kalifornian eläkeläisiä, jotka kuluttaa duunarien rahat maailmalla, eivätkä jää niitä rahojaan tänne Suomeen kuluttamaan ja työllistämään ihmisiä. Onhan se kiva tulla välillä tänne elvisteleen rahoillan ja painua taas takaisin. Well well.
...rasvasammakko sorvis alle. Mitäs lintsasit koulussa ja pääsit tekemään paskaduunia. Oma vikas.
Mä lähden ottaan aurinkoa.
Maria
Sama vanha virsi taas. Joo joo, kyllä stadista löytyy ihan oikeastikin noin tyhmiä, mutta ne ei osais tämmöstä värkkiä käyttää.
EU:lle tuon verran: Copy EU sivulta,
Viime vuonna
oli 1123 miljoonaa € josta Bryssel palautti 997 miljoonaa € joten nettomaksu oli 126milj.€ jaa se työssäkäyvien ja yrittäjien väkiluvulla saat jonkinlaisen kuvan per maksaja, voi sen tietysti jakaa väkiluvullakin.
Lisäksi IMF:lle noin 2000 mummonrahaa/asukas/vuosi, kuka siellä taskulla oikein onkaan?