Mies pakotti vaimonsa,,,

Ylivieskalainen mies pakotti vaimonsa irtisanoutumaan.

http://www.jippii.fi/uutiset/kotimaa/?aid=99753


Mies vei naisen tämän työpaikalle ja pakotti aseella uhaten tämän irtisanoutumaan työstään.

Mies teki aivan oikein, koska naisilla on niin sika surkee palkka, ettei kannata käydä normaalissa työssä.
Mies ajatteli vaimonsa parasta.

Naisvaltaisille aloille ei kannata pyrkiä jos haluaa hyvää liksaa, paitsi tietysti prostituutioon.
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heitit kyllä aika ihmeellistä spekulointia tapauksen syistä. Eihän tuossa uutisessa kerrottu mitään vaimon ammatista eikä sitä minkä takia mies halusi noin väkivaltaisesti naisensa eroavan työpaikastaan.
Yhtä hyvin minäkin voisin spekuloida, että nainen oli hyväpalkkaisessa työssä miesvaltaisella alalla ja mies työtön. Mies oli lisäksi sairaalloisen mustasukkainen ja pelkäsi jatkuvasti vaimonsa löytävän töistään jonkun paremmin ansaitsevan miehen kuin hän. Tämän estääkseen mies pakotti naisensa eroamaan töistä, että pääsee valvomaan naistaan 24 tuntia vuorokaudessa. Minä en kuitenkaan sano, että tämä olisi totuus, koska mistäs minä tietäisin asiaa paremmin.
Lisäksi väitteeseesi, että naisilla on niin sika surkee palkka, ettei kannata käydä normaalissa työssä, sanoisin, että kyllä se palkka kuitenkin on yleensä isompi kuin työmarkkinatuki henkilölle, joka ei ole käynyt töissä ollenkaan.
Vai meinaatko, että mies varmastikin tässä tapauksessa tienaa sen verran hyvin rahaa, että naisen ei tarvitsisi käydä töissä ollenkaan? Kummallista, että niin rikkaan ja mukavan miehen piti sitten oikein aseella uhaten saada nainen itselleen elätiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ronald kirjoitti:

Ylivieskalainen mies pakotti vaimonsa irtisanoutumaan.

http://www.jippii.fi/uutiset/kotimaa/?aid=99753


Mies vei naisen tämän työpaikalle ja pakotti aseella uhaten tämän irtisanoutumaan työstään.

Mies teki aivan oikein, koska naisilla on niin sika surkee palkka, ettei kannata käydä normaalissa työssä.
Mies ajatteli vaimonsa parasta.

Naisvaltaisille aloille ei kannata pyrkiä jos haluaa hyvää liksaa, paitsi tietysti prostituutioon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu