Eilisen öljy-ohjelman tietojen mukaan ydinvoima ei ratkaise energiaongelmaa kuin parikymmentä vuotta.Ja aiheuttaa mittavat ympäristöongelmat.
Biopolttoaineet vain haaskaavat lisää fossiilisia energioita.
Ainoa ratkaisu on ryhtyä ruumiilliseen työhön ja alentaa elintasoa kymmenesosaan.
Biopolttoaineet vain haaskaavat lisää fossiilisia energioita.
Ainoa ratkaisu on ryhtyä ruumiilliseen työhön ja alentaa elintasoa kymmenesosaan.
Vastaukset 2
Vanhimmat
joka tuotettaisiin ydinvoimalla, niin yhtälö on mahdoton.
20000 - 30000 - 50000 ydinvoimalaa.
Politikot ja öljy firmat ajattelevat "Mitä viiitun väliä", kunhan fyrkkaa tulee tilille. Ynvoima firmat ajattelee ihan samallatavalla.
Ainoa oikeasti tepsivä keino on energian SÄÄSTÖ, siis meidän pitää lopettaa mm. AUTOILU ja sähkön tuhlaaminen. Näin tehdessämme ei kannata kehittää lisää uusia energiaa tuhlaavia vemputtimia saati mitää bensaa syöviä autoja. Jos näin EI TEHDÄ, niin markkinoille tulee jatkossa vain lisää tarpeetonta energiaa ja muita luonnonvaroja tuhlaavia turhuuksia. Me kuluttaja ollaa SYYLLISIÄ, eikä kukaan muu.
Rahaa ei saa hautaan saati taivaaseen, joten jatketaan vaan tuhlaamista. Kun itte kupsahdan, niin muo ei todellakaan kiinnosta JOS ihmiset hukkuu omaan paskaansa, joten tuhlaan huoletta bensaa joutokäynnillä ja pidän kotona kaikia sähkö turhuuksia aina päällä :) Lisää ydinvoimaan ja sassiin!!