on se niin

että isä Mitrosta,metropoliitta Ambrosiuksesta,isä
Veikosta jne voi puhua mitä tahansa soopaa,mutta
jos tulee puhe Turun porukasta,niin jo löytyy joku liisukka,joka poistaa asiallisenkin jutun.
5452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

totta on että täällä vallitsee salailun ja ulkokultaisuuden meininki.
Kaikkien pappien synnit eivät ole julkisia joidenkin mielestä.Joidenkin taas ovat oikein laskelmoidusti. Aivan kuin täällä olisi kirkollinen mafia tai kaksi.

Olisi mielenkiintoista päästä ortoBoxin sivustoille lukemaan mitä perättömyyksiä siellä on kirjoitettu eräästä entisestä papista?

Koskahan alkavat "Stalinin niskalaukaukset"?

Pitäisikö ruveta puhumaan "Turunmafiasta"?

Äänestä
  • Eikös olis nyt parempi nyt vähän meidän jokaisen keskittyä omiin synteihimme.

    Äänestä

  • keskittyä kirjoitti:

    Eikös olis nyt parempi nyt vähän meidän jokaisen keskittyä omiin synteihimme.

    keskittyä siihen, miten pääsisimme niistä synneistä pois, olen jo tarpeeksi hyvä omissa synneissäni

    Äänestä

"liisukka"? Hän voi olla miespuolinen "liisukka" yhtä hyvin! Ja todennäköisesti onkin!

Loputon suo!

Äänestä

nyt on. Turkulaiset vetävät kotiinpäin vaikka missä. Salailukulttuuri on vahva. Tautista sakkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeellisen kummallista kirjoitti:

että isä Mitrosta,metropoliitta Ambrosiuksesta,isä
Veikosta jne voi puhua mitä tahansa soopaa,mutta
jos tulee puhe Turun porukasta,niin jo löytyy joku liisukka,joka poistaa asiallisenkin jutun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu