Venäläiset

Ostavat kiihtyvällä tahdilla asuntoja mm. Wienistä, koska pelkäävät henkensä puolesta. Suomalainen ei pelkää, koska venäläinen ei ole miesmuistiin tappanut suomalaisia.
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei siinä sen kummemmasta ole kyse.

Kun on saanut ryövättyä niin mennään nautiskelemaan saalista. Vrt. petoeläimet.

Näinhän on äkkirikastuneet Suomessakin tehneet.

Kyllä ne takaisin tulee kun tekee taas mieli ryövätä.

Venäläiset ovat vaan omaksuneet ns. läntiset arvot ja sekös sitten harmittaa suomalaista pohattaa kun on muitakin haaskalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pelkää Venäjää. kirjoitti:

Ostavat kiihtyvällä tahdilla asuntoja mm. Wienistä, koska pelkäävät henkensä puolesta. Suomalainen ei pelkää, koska venäläinen ei ole miesmuistiin tappanut suomalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu