varsinkin ministeri. Nyt tämä yksi perkeleen eukko kuvittelee että tupakkaveron nosto vähentäisi tupakointia - ei helvetti, ja sama porukka on sitä mieltä että alkoholin hinnan nosto vähentää siitä aiheutuvia ongelmia - missä perkeleen putkessa nuo tontut oikein ovat eläneet. Ne joilla on noista ja noiden aiheuttamia ongelmia - hankkivat ne tupakkansa ja viinansa joka tapauksessa, eikä tule muuta muutosta kuin että muut hakevat tarpeensa halvalla ulkomailta. VOI VITTU NOITA PÖLHÖJÄ.
Onko jumalauta tyhmempää elävää kuin
suomalainen politikko, ja
3126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minäkin luulin aikoinani, että hallitus ja ministerit ovat kansan asialla ja kansan puolesta, mutta ei ei...
Isänmaan ja kansanapetturit ½
Omia etujaan he vain ajavat !!
tajua, että kyse ei ole mistään kansanterveydestä vaan rahan rohmuamisesta valtiolle, haitat ovat todellisia, mutta hinnoilla ei ole mitään tekemistä haittojen vähentämisen kanssa!
päinvastoin. Kun hinnat nousevat viinalla, tai tupakalla, niin ongelmat vain lisääntyvät, sillä eivät kyseisten tuotteiden käyttäjät suinkaan vähennä käyttämistä, vaan niihin menevät rahat ovat taas pois perheen, tai yksinäisen ihmisen ruoka- ja muista tarpeellisista kuluista.
Totta on ainoastaan se, että meillä on eduskunta täynnä tynnyrissä kasvaneita tyttöjä ja poikia.