Hamasiin ministeriöön isku

CNN:n breaking News:
Gazassa Hamasin sisäministeriöön on osunut Israelin tekemä isku.
Oliskohan tämä uusi käänne tilanteessa? Aiemminhan Israel on jonkin verran varonut iskemästä mm. suoraan Jasserin toimistoon. Hänen annettiin kuolla rauhassa AIDSiin tms.
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Aloittaja

Näytti äkkiä hävinneen otsikko tuosta Israelin iskusta. Olisko väärä hälytys?

Äänestä
  • BBC:n uutisissa just näytetään. vähintään yksi kuollut.

    Äänestä

Kyllä juutalaisilla on kaikki oikeus tappaa kaikki jotka eivät halua suostua heidän orjikseen. Se kuka väittää vastaan on antisemiitti ja paha rasisti!!!

Eikö gojimi tajua mikä gojimin paikka on??

Äänestä
  • Aloittaja

    Tuolla kulmalla aina löytyy viholliskuvia ja joku edellinen tapaus, mitä on hyvä mennä kostamaan, joten en nyt ota noihin oikeutuksiin kantaa.

    Sensijaan ajattelin, että onko käytännössä tapahtunut muutos, jos ministeriötä pommitetaan. Jotain tietoa näyttäisi olevan, että kyse olisi entisestä ministeriörakennuksesta, että kaipa se on "business as usual"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

CNN:n breaking News:
Gazassa Hamasin sisäministeriöön on osunut Israelin tekemä isku.
Oliskohan tämä uusi käänne tilanteessa? Aiemminhan Israel on jonkin verran varonut iskemästä mm. suoraan Jasserin toimistoon. Hänen annettiin kuolla rauhassa AIDSiin tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu