Oikein niille saksalaisille

Oikein niille saksalaisille mitä tapahtui Nokian firmalle siellä.
Eihän saksalaiset edes tiedä missäpäin maailmaa Suomi sijaitsee..
Ovat aina vihanneet meitä suomalaisia.
5166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

perustella asian?Saksassa olessani olen aina törmännyt erittäin mielyttäviin ihmisiin,palvelu ensi luokkaista jne.Sakut vihaavat siirtolaisia,syystäkin,mutta poohjoismaalaiset ovat heidän sydäntään lähellä.Yksi juttu vielä,kun olen keskustellut vanhempien miesten kanssa sodasta,he suorastaan innostuvat kun kuulevat että olen suomesta,olimmehan samalla puolella taistelemassa idän barbaareja vastaan.

Äänestä
  • Polttivat Lapin ja kusettivat UMTS-kaupoilla miljardeja. Nyt on heidänkin vuoro saada osansa globalisaatiosta. Suomihan on jo saanutkin oikein roppakaupalla. Kymmeniätuhansia työpaikkoja on mennyt tai muuttunut paskapalkkahommaksi.

    Äänestä

  • ne umtsailijat ovat kirjoitti:

    Polttivat Lapin ja kusettivat UMTS-kaupoilla miljardeja. Nyt on heidänkin vuoro saada osansa globalisaatiosta. Suomihan on jo saanutkin oikein roppakaupalla. Kymmeniätuhansia työpaikkoja on mennyt tai muuttunut paskapalkkahommaksi.

    poltto on ymmärrettävä reaktio siittä kun suomalaiset pettivät sakut.
    umts kaupoissa vika oli suomalaisten,bisnes on raakaa tyhmät maksaa!

    Äänestä

Taas joku nazi-putin-nuori asialla?

"Oikein niille saksalaisille mitä tapahtui Nokian firmalle siellä"

Mitä helvetin kieltä tuo on?

PS Saksa on entinen aseveli, vainolainen on AINA tullut idästä.

Äänestä
  • idästä! Saksa on ainut ulkovalta joka on hädän hetkellä auttanut reilusti Suomea!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokia yyberalles kirjoitti:

Oikein niille saksalaisille mitä tapahtui Nokian firmalle siellä.
Eihän saksalaiset edes tiedä missäpäin maailmaa Suomi sijaitsee..
Ovat aina vihanneet meitä suomalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu