Oikein niille saksalaisille mitä tapahtui Nokian firmalle siellä.
Eihän saksalaiset edes tiedä missäpäin maailmaa Suomi sijaitsee..
Ovat aina vihanneet meitä suomalaisia.
Oikein niille saksalaisille
5
165
Vastaukset 5
perustella asian?Saksassa olessani olen aina törmännyt erittäin mielyttäviin ihmisiin,palvelu ensi luokkaista jne.Sakut vihaavat siirtolaisia,syystäkin,mutta poohjoismaalaiset ovat heidän sydäntään lähellä.Yksi juttu vielä,kun olen keskustellut vanhempien miesten kanssa sodasta,he suorastaan innostuvat kun kuulevat että olen suomesta,olimmehan samalla puolella taistelemassa idän barbaareja vastaan.
- ne umtsailijat ovat
Polttivat Lapin ja kusettivat UMTS-kaupoilla miljardeja. Nyt on heidänkin vuoro saada osansa globalisaatiosta. Suomihan on jo saanutkin oikein roppakaupalla. Kymmeniätuhansia työpaikkoja on mennyt tai muuttunut paskapalkkahommaksi.
ne umtsailijat ovat kirjoitti:
Polttivat Lapin ja kusettivat UMTS-kaupoilla miljardeja. Nyt on heidänkin vuoro saada osansa globalisaatiosta. Suomihan on jo saanutkin oikein roppakaupalla. Kymmeniätuhansia työpaikkoja on mennyt tai muuttunut paskapalkkahommaksi.
poltto on ymmärrettävä reaktio siittä kun suomalaiset pettivät sakut.
umts kaupoissa vika oli suomalaisten,bisnes on raakaa tyhmät maksaa!
- hjuvin hoono
Taas joku nazi-putin-nuori asialla?
"Oikein niille saksalaisille mitä tapahtui Nokian firmalle siellä"
Mitä helvetin kieltä tuo on?
PS Saksa on entinen aseveli, vainolainen on AINA tullut idästä.- kaikki paska tulee AINA
idästä! Saksa on ainut ulkovalta joka on hädän hetkellä auttanut reilusti Suomea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301413
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt4881200Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "165716- 44627
- 49627
Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va190617Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l101602Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt21569- 74563
- 40547