Sapatti sinetti painetaan pian

Jumalan lapsiin. Adventtiseurakunta on Jumalan viimeinen totuuden lähde ja jäännös joka pysyy lujana luopumuksen ja saatanallisen vääristelyn keskellä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

paisuvansa kaiken aikaa kuin pullataikina: 3000 henkeä per päivä. Tuolla pelillähän maailmassa on pian enemmän adventisteja kuin asukkaita - eihän se sellainen seurakunta mikään jäännös ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuuliaisiin kirjoitti:

Jumalan lapsiin. Adventtiseurakunta on Jumalan viimeinen totuuden lähde ja jäännös joka pysyy lujana luopumuksen ja saatanallisen vääristelyn keskellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu