suomimiehet ovat

Suomalaiset miehet sopii hyvin yhteen suomalaisen naisen kanssa. Molemmat yhtä persjalkaisia ja leveälanteisia, ja naama kuin huuhaa Innasen maalauksesta. Ei ihme, että 80- luvulla, jolloin neutrimuoti oli kova sana, ei naisia ja miehiä kyennyt erottamaan toisistaan.
8748
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kaipaa rakka utta. Or wat's yer problem?

Äänestä
  • voj lilla tante Jutte ändå, har din standard blivit så här rutten och låg? Är du inte Jutta Zilliacus, kanske????

    Äänestä

Näin on, mutta eikös ole kyse käytännön syistä? Tanakka ja lyhytjalkainen jaksoi hyvin tallustella kuokan kanssa raivaamassa tilaa itselleen. Rasvakerros taas suojasi kylmältä ja antoi vararavintoa jaksaa huonoina aikoina. Mihinkäs sitä geeneistään?

Äänestä

Älkää uskoko Jutan kirjotuksia.Jutta on hullu ja
päässyt juuri mielisairaalasta

Äänestä

suomalaiset on kaikki erilaisia yksilöitä niinkuin muutkin maailman ihmiset

Keskimäärin suomalainen nuori mies on 178 senttiä pitkä ja nainen 165 senttiä eli suomalaiset ovat suhteellisen pitkäkasvuista kansaa

Lihominen on tietenkin Suomessa lähes yhtä paha ongelma kuin USA:ssa

Äänestä

Mikä taka-ajatus on tuollaisessa suomalaisten lyttäämisessä ?

Onko tarkoitus lisätä myönteisyytttä ulkomaalaisten maahanmuutolle Suomeen ?

Eli väittämällä että suomalaiset ovat rumia ja ulkomaalaiset kauniita niin suomalaiset kaunistuu kun maahanmuutto tuo uusia geenejä Suomeen

Enemmistö maahanmuuttajista on kyllä vähemmän kauniita ja monet rumaakin rumempia

Äänestä

Ei ihme, että parisuhteita on purettu niin kiivasta tahtia.

Hääyönä huomasi olevansa kimpassa väärän sukupuolen kanssa.

Äänestä

Mitä haittaa siitä on sinulle jos toisen ihmisen, miehen tai naisen jalat ovat lyhyet tai pitkät. Tuollainen alkeellinen ulkonäkörasismi on pateettista. Rumuus on katsojan korvien välissä, omassa mielikuvituksessasi. Katso muualle ja anna muiden olla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jutta kirjoitti:

Suomalaiset miehet sopii hyvin yhteen suomalaisen naisen kanssa. Molemmat yhtä persjalkaisia ja leveälanteisia, ja naama kuin huuhaa Innasen maalauksesta. Ei ihme, että 80- luvulla, jolloin neutrimuoti oli kova sana, ei naisia ja miehiä kyennyt erottamaan toisistaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu