jo menossa ei ihmeellistä muutosta...
Vastaukset 6
- Olen Jeesuksen oma
En ole enää humalassa kun löysin riemun Jumalassa.
Annoin elämäni Herralle Jeesukselle, Herra on ihmeellinen, halleluja!
Jeesus tahtoo sinutkin pelastaa kadotukselta ja antaa syntisi anteeksi ja iankaikkisen elämän taivaassa. Tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi.
Jeesus on Herra- rusakko_
Hienoa, että joku on löytänyt "elämän tarkoituksen" Jumalasta, nostan hattua, jos minulla olisi. Itse en ole uskonnollinen ihminen, mutta hyväksyn uskovaiset ihmiset. Itse en ole tämän vuoden puolella juonut oikeastaan ollenkaan, kaverit ihmettelee käytöstäni, mutta voin käyttää rahat muuhunkin kun pilaamaan maksaani. Juhannus on tavoitteena olla selvinpäin, mikä ei olisi uutta, koska olin viime vuonnakin. En näe tarvetta juoda alas suuria summia.
Rauhaa ja rakkautta, plussana tietysti onnea tälle vuodelle. Tästä tulee paras vuosi aikoihin, tiedän sen. rusakko_ kirjoitti:
Hienoa, että joku on löytänyt "elämän tarkoituksen" Jumalasta, nostan hattua, jos minulla olisi. Itse en ole uskonnollinen ihminen, mutta hyväksyn uskovaiset ihmiset. Itse en ole tämän vuoden puolella juonut oikeastaan ollenkaan, kaverit ihmettelee käytöstäni, mutta voin käyttää rahat muuhunkin kun pilaamaan maksaani. Juhannus on tavoitteena olla selvinpäin, mikä ei olisi uutta, koska olin viime vuonnakin. En näe tarvetta juoda alas suuria summia.
Rauhaa ja rakkautta, plussana tietysti onnea tälle vuodelle. Tästä tulee paras vuosi aikoihin, tiedän sen....nostan sitä, kateudesta; niin hienoo toi selkäranka oliskin omistaa...
Kaksi viikkoo sitten juovuspäissäni taisin sössiä elämäni parhaan parisuhteen ja seuraavana päivänä (tietenkin) lupasin itelleni olla ainakin juhannukseen asti selvinpäin.
Totuus on et olen ottanu sen jälkeen neljä kertaa ja parasta aikaa viidennettä.
Vituttaa tietty se et kännissä tuli sanottua suorat sanat... ja toisaalta ei;
In vino veritas- Mikko-setä
Uskonnot ovat suurin pissitys kautta aikojen. Kovasti ihmetyttää mikä saa ihmisen uskomaan johonkin ihmeelliseen niin lujasti.. Kaikki olemme vastuussa omista tekemisistämme ja seuraukset pitää myös kestää itse. Joskus asiat ovat niin huonosti että tosissaan toivoo että joku "suurempi" pitäisi meistä huolen, mutta eiköhän se ole vain itsensä huijaamista. Toki saat uskoa jos se on sun juttusi, mut mieti onko jumalasta tosissaan näyttöä.. Ja se että sodimme toisiamme vastaan uskonnon varjolla on mielestäni suurin epäkohta tuossa suunnattomassa rakkaudessa jolla päitämme jo esikoulusta asti pehmennetään. Enempää en jaksa kirjoittaa, asiaa olisi vaikka kuinka tähänkin aiheeseen. Ottakaa muutkin kantaa.
- tirrri
Siitä se lähtee! :)
- iceQB
en ymmärrä tollasta todellisuuden kieltämistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70882
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22862- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha548781- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561