Kun Kaukasian

Pääsevät EU:n ja NATON suojelun piiriin, Venäjän vuosisatainen sorto ja ihmisoikeusrikkomukset saadaan loppumaan. Silloin on mahdollista, että nämäkin maat pääsevät läntisen oikeuskäytännön piiriin. Kosovo on malli, jota Venäjä pelkää kuin ruttoa. NATO ei tule antamaan periksi slaavikriminaaleille.
5159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

suojelukseen.

Äänestä
  • Sinä paikallinen mafia?

    Äänestä

muodostuu itsenäistymishaluisista pienistä ja suuremmista alueista, siksi on turha odottaa Venäjälle demokratiaa tai kevyempää "kättä". Sitä niittää mitä kylvää.

Äänestä
  • Nyt 2008 Venäjällä sama vaihe kuin 1908 oli. Silloinkin venäläiset tuhlaajapojat tuhlasivat rahojaan Euroopan ja Monte-Carlon kasinoissa. Vallankumoushan siitä tuli, kun lama ja sota iski päälle 1917

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pienet maat kirjoitti:

Pääsevät EU:n ja NATON suojelun piiriin, Venäjän vuosisatainen sorto ja ihmisoikeusrikkomukset saadaan loppumaan. Silloin on mahdollista, että nämäkin maat pääsevät läntisen oikeuskäytännön piiriin. Kosovo on malli, jota Venäjä pelkää kuin ruttoa. NATO ei tule antamaan periksi slaavikriminaaleille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu