Mistä

silloin, kun puhumme jupottelusta? Tietenkin toisten juopottelusta.

Liiasta karkin syönnistäkin voi tulla sokerihumalaan. Sekin on vaarallista! Erityisen vaarallista lapsille.
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toisten synnistä? Tietenkin omasta synnistämme, siitä puheemme kumpuaa ja siitä se puhuu.

Äänestä
  • Omasta itsestämme tietenikin. Kun meitä on monta, muodostuu yhteisö? Kuka oli Pyhä Sylvi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


me puhumme kirjoitti:

silloin, kun puhumme jupottelusta? Tietenkin toisten juopottelusta.

Liiasta karkin syönnistäkin voi tulla sokerihumalaan. Sekin on vaarallista! Erityisen vaarallista lapsille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu