Facebook-kyylä hätääntyi

Facebook-kyylä

Näkeekö henkilöt, joiden kaveri en ole, mutta joita käyn katsomassa että olenko vieraillut heidän sivuillaan? Onko Facebookissa tälläistä sovellusta joka voisi paljastaa kyylät? TErveisin hätääntynyt kyylä!

4

1175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei bookissa itse

      eikös fb perustu siihen, että vain kaverit näkevät toistensa tiedot.. miten sinä näet muiden tietoja..?

      • juhakorkeapudas

        Yksityisyysasetukset oletusasetuksena mahdollistavat muidenkin kuin kavereiden tietojen katselun (ellei tähän ole sitten tullut muutosta viime aikoina).


    • Anonyymi

      Mulla tulee siihen Ihmisiä joita saatat tuntea,niin sellaiset,jotka käy kyylää mua. Välillä siellä on aku ankkoja ym ja veikkaan,että estämäni ihmiset yrittää käyä tekaistuilla profiileilla katsomassa. No tiedoksi,piilotan aikajanalta aina kaiken,näkyy uutisvirrassa kavereille. Toki kavereiden kaverit näkee,jos joku kommentoi,mutta välillä pistän asetuksista Kaverit. Silloin niitä ei muut näe edes kiertoteitse. Wuhuu. Eli voihan sitä yrittää käyä ihmisiä kyylää;)

      • Anonyymi

        Tuohon ihmisiä joita saatat tuntea kohtaan tulee kavereiden kavereita ja sellaisia joita on samoissa ryhmissä kuin sinä, ei ne välttämättä ole sinun profiiliasi käyneet kyyläämässä.
        Asetukset kun laittaa niin että vain kaverisi näkee julkaisusi niin niitä ei muut näe vaikka kävisi sinun profiilista kyyläämässä, ainoastaan julkiset julkaisusi näkyy muillekin kuin kavereillesi ja jos olet jonkun estänyt niin hän ei nää profiiliasi ollenkaan eikä mitään mitä julkaiset facessa, ei edes samoissa ryhmissä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      315
      3724
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2048
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      99
      1678
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      106
      1389
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      103
      1130
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1113
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      103
      942
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      69
      847
    Aihe