♥
vain me kaksi
=============
eniten rakastan
pitkiä keskustelujamme
punaisella sohvalla
yön hämärässä
kaupungin jo
nukkuessa
vain me kaksi
lähekkäin,
sinä niin
levollisena
ja järkevänä,
minä taasen
hupakkona
haihatellen
olet
=======
olet puhaltanut
minut eloon
sytyttänyt
rakkauden liekin
sammumattoman
olet saanut minut
tuntemaan että
olemassaolollani
on merkitystä
olet antanut minulle
niin paljon etten
koskaan pysty
korvaamaan sinulle
sitä
iltakutitus
============
tämän pienen
runosen
selkääsi
haluaisin
kirjoitella
höyhenellä
piirtäisin
kirjaimen
kerrallaan
jotkut kirjaimet
hyvin pieninä
toiset taas
suuren suurina
takuulla löytäisin
kidutuspisteen : )
youtube - Joan Armatrading - Fire and Ice
http://www.youtube.com/watch?v=KOH5PlCtLzw
♥
iltatrio
8
304
Vastaukset
- *MURUKULTA*
*Hoipertelee pitkin seiniä* ..Jestas!...*suhisee happipullojen kimpussa* ..(pah!)...
padme_ minä.... *roikkuu ikkunassa haukkoo raitista* ..ööö??... *siis ilmaa*...
olen aivan...*käärii hihaa ja mittaa verenpainet..POKS!*...
pökerryksen partaalla.. *puhaltelee paperipussiin*
.. Tämä ensimmäinen vei kyllä.... punaiselle sohvalle..*kops* ...1..2..3..4..5.. *ja pöings*
..ja... *kops*.... tiktaktiktak.... *lataamisvirhe*...
*tiktakti..* ....jahass,, *huoh*... mm.
'yön hämärässä
kaupungin jo
nukkuessa
vain me kaksi
lähekkäin,
*
Viimeinen sai mukavan,,, hymyn huulille... ;þ- padme_amidala
Punaisissa sohvissa on "sitä jotakin" romanttista. Ja ajatteles, kun telkkuakin katselee, niin siinä mahtuu olemaan, vaikka vahingossa nukahtaisi. Maista pikkupala Fazerin sinistä, niin sydän rauhoittuu, sen itsekin taas totesin.
Viimeisen kaltaisia olen salaa laittanut nikittömänä incognito palstalle, mutta kääräisin tällä kertaa samaan pakettiin. Kun nuo pari ekaa on vähän järkevämpiä, niin ajattelin tuon hupsutusrunon viihtyvän tässä seurassa.
Hyvää yötä ja punaisen sohvan kuvia : )
Mitäs mitäs, täällä se prinsessa
pistää triplarunoja meidän ihmeteltäväksemme.
Sinulla on runosuoni
suorastaan puhki, tämmöisiä
ihanaisia runoja vaan rustailet :)- padme_amidala
Kaksi ekaa oli ensin yksi runo. Jaoin sen vain kahtia, kun puoliskot eivät sopineen yhteen. kolmannessa ei pahemmin aikaa kulunut, kun se on tuommoinen hömppäruno.
Hyvää yötä ja kauniita unia sinulle :
- *Rakkaudenlahja*
tässä on paljon tunteikkuutta ja sanojen kauneutta.Jälleen erilaisuutta ja rakkautta.Pidin tästä hyvin paljon sydämellinen kiitos!
- padme_amidala
Hauska kuulla, että olet löytänyt runostani itsellesi jotakin.
Iloista tiistaita sinulle : )
- Mysteriet
Tämä on M-A-H-T-A-V-A runo !!!
Sä löysit ainakin minun hehkutuspisteen - oih- padme_amidala
Olen kyllä senverran realisti, ettei kaikenlaiset kehut uppoa. Minusta noi nyt ei olleet kovin kummallisia. Odotan vielä sitä kymppirunoa, joten saatte kärsiä harjoittelustani.
Mukavaa tiistainjatkoa : )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096606Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884241L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453559TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72941Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251551- 66978
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55953- 9939
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193918Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47899