Onko kellään kokemuksia värähtelevistä jumppakuulista? Onko ne lihasten treenamista vaiko nautiskelua varten? ja miten niitä käytetään? voiko ne sisässä puuhastella kaikkea kotona seisaaltaan ym. Olen ajatellu hankkia lähinnä lantionpohjan lihasten treenaamista varten. Vaikka ei niissä sinänsä mitään vikaa pitäis olla enkä ole synnyttänyt. Kannattaako? Antakaa vinkkejä, asiallisia please!
Jumppakuulat...
Kimuli32
51284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tehokaat ovat olleet, vaikka aikoinani seksipuodista ostin nämä värähtelevät kuulat. Toiminta perustuukin siihen sisäkuulan liikehdintään, joka saa aikaiseksi lihasten aktivoitumisen.
Riittää kun vain muistaa laittaa sisään emättimeen, ja kuulat hoitavat huomaamattani (melkein) jumpan. Voi pitää näitä ihan missä ja milloin itse haluaa.
Linkkejä kaivataan ko. värähtelevistä kuulista.
onko ne smartbalssit? Mä en ainakaan suosittele kellekään .... tekee kipeää ja repii lemmenlihakset piloille!!!!!
Smatbals merkkisiä en suosittele.. ovat julmetun kokoiset. Itse ostin nää ja kokeilin kerran ja siihen jäi niiden käyttö... oli operaatio saada sisään, sen jälkeen tuntui kuin olisi halko haarojen välissä. Tavalliset kuulat parhaita.
Millaisia tarkoitat "tavallisilla kuulilla"?