Levoton ja katuva

red ragon

En Tiedä mikä minua vaivaa?! Osaan olla kunnollinen ja kilttikin vaimo ja äiti, mutta kun olen tarpeeksi pitkään liian kunnollinen levottomuuteni kasvaa hurjiin mittoihin. Haluan päästä eroon siitä tunteesta, mutta en ole vielä löytänyt keinoa siihen. Jos sitten esim. lähden bilettämään teen ihme juttuja. Viimeisin oli miehen tuominen kotiimme
En ajatellut asiaa sen enempää, halusin vaan saada juttukaverin en halunnut jäädä yksin illan päätteeksi. Luonnollisestikkin kotonamme ei ollut ketään muita, olin siis aivan yksin kotona silloin.
En harrastanut kuitenkaan seksiä kyseisen miehen kanssa, vaan heitin hänet ulos viime tipassa. En pystynyt pettämään, jokin esti ja hyvä niin. Pyydän siis anteeksi heikkouttani ja haluasin kysyä onko kokemuksia kehittävistä tavoista vähentää kasvavaa levottomuutta ja tylsistymistä pelkään rutiini arkeen ?

4

1137

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..täällä..

      ..onnelisesti avioliitossa, mutta silti levoton mieleni haaveilee toisinaan muista miehistä. Ja en tiedä mikäli tilaisuus tulisi ja rauhaton ylivilkas mieleni saa vallan, mitä tapahtuisi. Pirullista!

      • Nimetön

        kolmen lapsen äiti,hyvä duuni ikää 27, minulle tulee myös levottumuus kohtauksia. en ole koskaan pettänyt, mutta ihastun helposti ja elän sit päiväunelmia... rakkaudesta en voi puhua mut en uskalla jäädä myöskään lasten kanssa yksin ainkaan vielä...ehkä sit joskus,,,


      • zigi
        Nimetön kirjoitti:

        kolmen lapsen äiti,hyvä duuni ikää 27, minulle tulee myös levottumuus kohtauksia. en ole koskaan pettänyt, mutta ihastun helposti ja elän sit päiväunelmia... rakkaudesta en voi puhua mut en uskalla jäädä myöskään lasten kanssa yksin ainkaan vielä...ehkä sit joskus,,,

        Jos vouhkaa muiden perään ja kuvittelee että ai, ai kyllä tuo sitten olis ihana.
        Mutta ei se toinenkaan niin kummallinen ole siellä kotioloissa, joten parasta olisi vain keskittyä siihen omaan aviopuolisoon, eikä katsella muita.


    • Suvikulta

      mieli näissä asioissa on itse kyllä hallittavissa jos niin haluaa... Varmaan jokainen varattu ihminen kokee joskus "levottoman" olon, mutta se mitä siitä seuraa on kyllä korvien välissä. Pitäähän meidän olla viettiemme yläpuolella !!!!????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      367
      1415
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      63
      936
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      885
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      83
      880
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      62
      825
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      49
      599
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      594
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      534
    Aihe