Maailman pa(NII)kki

Kymmenen uutissa oli juuri pitkä reportaasi maailman päästöistä,ja kuka maksaa euroopan ja koko maailman päästöistä aivan turhaan ,,Suomi,,tälläkin hetkellä olemme päästöissä yli 10% plussalla, euroopan tavoitteista ja sitä kiristetään vielä 10 %,,eli 38%,,,,,,
Joka ihmissukupolvella on ollut omat ongelmansa,,Pikku meteoriittisade,Pimeä keskiaika -ruttoineen ja spitaaileineen.
välissä joitankin pienenpiä muutoksia.
1&2 maailmansota,ihan vain muutama kuollut
Ja Maailman ilmasto muuttuu koko ajan ,mutta mittaus menetelmät parenevat nopeammin,jolla saadaan todella dramaattisia tuloksia aikaiseksi .
Nämä rahat mitä ihmiset suostuvat maksaan tyhmyyksissään ja omantunnon tuskissaan ovat aivan turha Ane.Valtio ja Pankki ei pelasta rahoilla maailmaa...Itse ainakin vaihdan Auton isompaan ,Chevy van , luultavasti,ja ostan toisen moottoripyöränkin,en alle 1700 kuutiosta.
Sähkölämmitys ,,nykyään pahapaha,,samaan aikaan Puulämmitys vielä pahempi,,ne s,,,,nan pahat hiukkaspäästöt,ja muka uusiutuva lähde polttoaineelle,,tavallaan ,,onhan myöskin ihminen uusiutuva luonnonvara,,,alkaa jo lankakin hukkua tähän vitutukseen,Timo Rautiaisen sanoin ,:vituttaa niin ettei veri kierrä,,,
Jokainen vastatkoon itsestään ,,

2

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hassu

      Mutta ovat niin surkeita pitämään puoliaan että näin kävi hassusti.
      Kaikkiaan Suomen lähtötaso olisi pitänyt huomioida paremmin ja siitä huolehtiminen oli neuvottelijoiden tehtävä, jossa he epäonnistuivat kunnolla.
      Suomelle lataistiin miltei nelinkertainen tavoite, verrattuna eräisiin maihin joissa asiat olivat retuperällä.
      Ei hyvä ei.
      Toisalta voisin olettaa että seuraavan kerran asialla ovat sitten pätevämmät tyypit ja Suomi huomioidaan miltei valmiina päästövähennyksien osata.

      • tota helvetin

        Vanhasta ja mieti ite ottaako joku sen tosissaan ulkomailla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe